<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

XIII Niedziela Zwykła

30 czerwca 2019 roku. Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·     ,, Ku wolności wyswobodził nas Chrystus ” - przypomina nam dziś święty Paweł. Wolność to życie w prawdzie, zgodnie z Bożymi przykazaniami, w codziennej relacji z Jezusem. I o to się modlimy, kiedy przychodzimy na Mszę świętą. Prośmy Boga, żeby nas ochraniał przed zbłądzeniem, przed byciem niewolnikiem jakiegoś uzależnienia.

 

·     Jutro 01 lipca obchodzimy wspomnienie świętego Ottona, biskupa

 

·     W środę 03 lipca przeżywamy Święto świętego Tomasza, Apostoła.

 

·     W I czwartek miesiąca 04 lipca przypada wspomnienie świętej Elżbiety Portugalskiej. Zapraszam na Godzinę Świętą i Adorację Najświętszego Sakramentu, o godz.16.30.

 

·     W I piątek miesiąca 05 lipca od godz.10.00 odwiedziny chorych. Po południu Spowiedź święta o godz.16.30. W tym dniu przypada wspomnienie świętego Antoniego Marii Zaccarii, prezbitera oraz świętej Marii Goretti, dziewicy i męczennicy.

 

·     W sobotę 06 lipca, obchodzimy wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

 

·     W sobotę 06 lipca o godz.5.00, wyruszy z Kętrzyna z Parafii świętego Jerzego XXIX Warmińska Pielgrzymka Piesza do Ostrej Bramy. Zakończenie pielgrzymki 16 lipca w Wilnie. Zapisy i szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

 

·     W przyszłą I niedzielę miesiąca 07 lipca , po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

 

·     Bardzo serdecznie dziękuję , mieszkańcom Kiwit ( prawa strona jadąc od Lidzbarka Warm. ), za skoszenie i wywiezienie trawy z posesji naszego kościoła, z cmentarza oraz z ogrodu parafialnego. Bardzo dziękuję za koordynację tych prac Pani Sołtys Kiwit mgr Sylwii Jaksina. Bóg zapłać !

 

·     Bardzo dziękuję za dary ofiarne na stół odpustowy : Parafianom Janinie i Edwardowi Maziarskim, Halinie i Aleksandrowi Olechnowicz, Michalinie i Andrzejowi Kufieta, Danucie i Janowi Grabowskim, Mariannie i Tadeuszowi Borończyk, Teresie i Stanisławowi Jakubowskim,

 

·     Bardzo serdecznie dziękuję za troskę o nasz kościół, posprzątanie i za żywe kwiaty na Odpust parafialny, następującym rodzinom : Zenonie Przybylskiej, Barbarze Karczewskiej, Monice Napiórkowskiej, Izabeli Karczewskiej, Grażynie Bekieszczuk, Marii i Ryszardowi Tkaczuk oraz Monice Bekieszczuk. Serdeczne Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 06 lipca po Mszy świętej godz.10.00, o nasz kościół zadbały rodziny : Krystyna Kiłyk, Danuta Kuriata, Andrzej i Artur Błażewicz oraz Andrzej Lipiński.

 

·     W dzisiejszą V niedzielę miesiąca połowa ofiar zbieranych na tacę, jest przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny. Bóg zapłać!

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,,Ziarno” .

 

·     Zapraszam w przyszłą niedzielę 07 lipca po Mszy świętej o godz.11.00, Duszpasterską Radę Parafialną na spotkanie w domu parafialnym.

 

·     Wyrażam słowa uwielbienia i najgłębszej Czci najpierw Panu Bogu za śliczną słoneczną pogodę i możliwość wyznania publicznie naszej wiary w procesji eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała i wczoraj w Uroczystość Odpustową ku czci Patronów naszej Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Następnie dziękuję wszystkim Parafianom za piękne przygotowanie 4 Ołtarzy i procesji , za kwiaty ofiarowane na Ołtarze i do kościoła, za udekorowanie okien obrazami wzdłuż trasy procesji, w sposób szczególny Strażakom z OSP w Kiwitach, za niesienie Krzyża i baldachimu oraz kierowanie ruchem ulicznym, Wspólnocie Różańcowej, Pani Organistce i osobom śpiewającym, Zespołowi Ludowemu ,, Kiwitczanki ” dzieciom pierwszokomunijnym, i sypiącym kwiatki wraz z rodzicami, młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom, niosącym chorągwie i wstążki, Obraz Matki Bożej i poduszki procesyjne, ministrantom i lektorom, a także osobom z poszczególnych miejscowości za asystowanie kapłanowi w czasie procesji, a także kapłanom za sprawowanie Eucharystii koncelebrowanej i posługę w Sakramencie Pokuty i Pojednania – wszystkim składam staropolskie - Bóg zapłać !

 

·     Wczoraj odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku naszego parafianina ś+p Tadeusza Bekieszczuka , w wieku 64 lat. Rodzinie raz jeszcze przekazuję wyrazy współczucia i dar modlitwy. Spoczął na cmentarzu parafialnym w Kiwitach. ,, Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen. ”.

 

·       Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

                                    

<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>