<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

PLAN  REKOLEKCJI   WIELKOPOSTNYCH

 

 

                IV  Niedziela Wielkiego Postu, zwana Laetare - radości

  31 marca 2019 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   Dziś przeżywamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną Laetare-radości. Stajemy przed Bogiem, jako grzesznicy, którzy nieraz upadli i zbłądzili. Bóg, nasz najlepszy Ojciec, nie odrzuci tego, kto z wiarą i ufnością zwraca się do Niego, o czym usłyszymy dzisiaj w przypowieści. Pojednanie z Bogiem i ludźmi, to nasze najlepsze przygotowanie do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

 

·   Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich Parafian na DROGĘ  KRZYŻOWĄ, w tym tygodniu o godz.9.30 i 17.30.  Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej, przynoszą obowiązkowo do podpisu dzienniczki.  Po Nabożeństwie dzieci otrzymują specjalne wyklejanki kolejnych stacji Drogi Krzyżowej oraz drobne upominki.

 

·   Zapraszam na Gorzkie  Żale, które śpiewamy przed Mszami świętymi w niedziele Wielkiego Postu, o godz.8.45  i 10.45. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny lub cząstkowy.  Jednocześnie pragnę podziękować Organistce Pani mgr Izabeli Mieczkowskiej za przygotowanie i dodrukowanie jeszcze tekstów do śpiewania Gorzkich Żali, które znajdują się na stoliku pod chórem.  Mamy obecnie 30 egzemplarzy. Serdeczne  Bóg zapłać !

 

·   We wtorek 02 kwietnia przypada 14 rocznica odejścia do Domu Ojca Świętego Jana Pawła II.  W tym dniu obchodzimy wspomnienie św. Franciszka z Paoli, pustelnika.

 

·   W pierwszy czwartek miesiąca 04 kwietnia o godz.16.30, zapraszam na tzw. Godzinę Świętą.  Będzie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o powołania i za powołanych do życia konsekrowanego. W tym dniu wspominać będziemy św. Izydora,biskupa i doktora Kościoła

 

·   W zakrystii są do nabycia małe paschaliki, które można przynieść ze sobą na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Wielka Sobotę, zapalić w czasie śniadania wielkanocnego, a później zanieść na cmentarz i zapalić na grobie zmarłych, jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego.

 

·   Tegoroczne Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii już w tym tygodniu w piątek i sobotę tj. 05 i 06 kwietnia, poprowadzi Ksiądz Mariusz Wangin z Lidzbarka Warmińskiego – doktorant UKSW w Warszawie.  Bardzo proszę o modlitwę i gorliwy udział w tych rekolekcjach.  Zgłoszonych chorych, także tych z pierwszego piątku miesiąca, odwiedzę w Ich domach w Wielki Wtorek 16 kwietnia od godz.10.00 do 13.00.   Będą wdzięczny za ciasto i inne dania na stół rekolekcyjny dla kapłanów. Serdeczne Bóg zapłać !  Plan jest umieszczony na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej naszej Parafii.

 

·   Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie następującym rodzinom : Krystynie i Zbigniewowi Domareckim, Lidii Kucharewicz  oraz  Krystynie i Piotrowi Stefanowicz. Bóg zapłać !

 

Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 06 kwietnia, po Mszy świętej o godz.10.00, o naszą świątynię zadbały następujące rodziny : Teresa Lipnicka, Jolanta Chodorowska i  Ewa Patoleta.

 

·   Dzisiejsza taca z racji V niedzieli miesiąca, jest przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.  Bóg zapłać !

 

·   Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł; a pozostałe czasopisma -ofiara dowolna

 

·   W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,,Ziarno” .

 

·   W przyszłą I niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana tajemnic Żywego Różańca. Taca na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej – ryczałt.

 

·   Bardzo dziękuję za wpłacanie składki rocznej w wysokości 40 zł. od każdej rodziny na utrzymanie cmentarza.

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>