<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>

Niedziela, Nowy Rok -Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi ,  01 stycznia 2017 roku.     Ogłoszenia duszpasterskie.

·     Jutro w poniedziałek wspomnienie liturgiczne świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

·    We wtorek 03 stycznia przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

·    W piątek 06 stycznia będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli.  Taca w tym dniu, jest przeznaczona w całej Polsce, na potrzeby misyjne.  Bóg zapłać !  Msze święte jak w niedzielę tj. o godz.9.00  i  o godz.11.00.  Będzie obrzęd poświęcenia wody, kredy i kadzidła.  Proszę przynieść naczyńka na wodę święconą.  Poświęconą kredą oznaczymy drzwi naszych domów i mieszkań, pisząc  K + M + B  2017 rok, natomiast poświęconą wodą kapłan pobłogosławi dom i mieszkańców, a dym kadzidła w czasie w czasie kolędy, niech symbolizuje naszą modlitwę unoszącą się do Boga.  Uroczystość Trzech Króli jest Świętem nakazanym kościelnym i państwowym. Jest to dzień wolny od pracy i nauki. Każdy wierzący katolik powinien uczestniczyć we Mszy świętej.

·    UWAGA !!!  W dzisiejszą niedzielę 01 stycznia rozpoczynamy NOWY  2017  ROK.  Jest to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi  i  50-ty Światowy Dzień Pokoju.  Msze święte w Nowy Rok,  na prośbę Parafian, będą  o godz.11.00  i   o  godz.17.00.  Po Mszy świętej o godz.11.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  Taca gospodarcza w nowy rok ( po odliczeniu comiesięcznego ryczałtu na Kurię Biskupią ), będzie przeznaczona na codzienne ( całodobowe )  ogrzewanie naszego kościoła.  Bóg zapłać!

·    Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego” - podwójne świąteczne wydanie w cenie 8 złotych,   ,,Małego Gościa ” 4 złote,   ,, L' Osservatore Romano”  i  inne.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno”.

·      Bardzo serdecznie dziękuję za troskę o naszą świątynię, za posprzątanie i złożoną ofiarę na środki czystości następującym rodzinom z  Kobieli :  Lilii , Halinie i Krystynie Kuryłowicz  oraz  Marii  Babik.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 07 stycznia  po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały  rodziny :  Ewa Antos,  Janina Nowatkowska  i  Renata Metryka.

·    W styczniu są wolne intencje Mszy świętych. Bardzo serdecznie proszę o ich zamawianie.

·    DRODZY  i  SZANOWNI  PARAFIANIE !!!  , w tym tygodniu, od wtorku tj.03 stycznia, w Imię Boże rozpocznę doroczną wizytę duszpasterską, zwaną kolędą.  Pragnę zanieść do Waszych domów pokój,  radość  i  nadzieję oraz umocnić wspólną modlitwą Wasza wiarę, udzielając wszystkim domownikom Bożego błogosławieństwa. W czasie kolędy można zamawiać Msze święte w różnych intencjach, nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie.

·    PODAJĘ  PLAN  KOLĘDY :

·    WTOREK  03 stycznia,  od  godz.10.00  KOBIELA wieś - strona lewa

·    ŚRODA  04 stycznia,  od  godz.10.00  KOBIELA koloniestrona lewa.

·    CZWARTEK  05 stycznia, od  godz.10.00 KOBIELA kolonie strona prawa.

·    SOBOTA  07 stycznia, od  godz.11.30  KOBIELA  wieśstrona prawa.

·    Uprzejmie proszę o przyjazd po mnie ; już z góry bardzo serdecznie dziękuję.  Bóg zapłać !

·    Pragnę przekazać wszystkim Parafianom i Gościom, jak najserdeczniejsze noworoczne życzenia  błogosławieństwa Bożego i opieki Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.  Niech zagości w Waszych sercach i rodzinach miłość, pokój i dobro.

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>