<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

XXVI  Niedziela Zwykła  01 października  2017 roku.

Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

·    Jutro 02 października przypada wspomnienie liturgiczne Świętych Aniołów Stróżów.

·    W środę 04.X, wspominać będziemy św. Franciszka z Asyżu.

·    W czwartek 05.X,  będzie wspomnienie świętej Faustyny.

·    W I piątek miesiąca 06 października odwiedziny chorych od godz.10.00,  natomiast spowiedź święta o godz.16.00.

·    I sobota miesiąca 07 października  – to wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu cała Polska zostanie otoczona modlitwą różańcową w intencji pokoju i ratunku dla Polski i świata. Można jeszcze zapisywać się na wspólny wyjazd.  Dla naszego dekanatu została wyznaczona Parafia w Kandytach.  Początek spotkania o godz.10.30, zakończenie około godz.16.00. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń – plakat.

·    W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca 01.X,  po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Taca gospodarcza jest przeznaczona na wymianę pieca  i modernizację ogrzewania domu parafialnego.  Natomiast  z racji rozpoczęcia Tygodnia Miłosierdzia, ofiary zbierane do puszek po Mszach świętych w tym dniu, będą przeznaczone na cele charytatywne i dzieła prowadzone przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie.  Bóg zapłać !

·    Zwyczajem lat poprzednich w październiku rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, na które serdecznie zapraszam wszystkich Parafian : od poniedziałku do piątku o godz.16.00,  natomiast w soboty przez cały rok o godz.9.30.  Bardzo proszę, aby w poniedziałki – Różaniec prowadziły pod kierunkiem Pani Katechetki dzieci z klasy OIII,    we wtorki  III i IV,   w środy V i  VI,   we czwartki  VII i II Gimnazjum, w piątki klasa III Gimnazjum, zaś w soboty Wspólnota Żywego Różańca.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty następującym  rodzinom : Wioletcie Skomorucha, Krystynie  i Sylwii  Jaksina  oraz  Alicji Prokopowicz .  Bóg zapłać !    Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 07 października, po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Krystyna Dajnowska, Teresa Kruszel  i  Irena Borsuk.

·    Po Mszy świętej w każdą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po  ,, Ziarno ” .

·    W kruchcie naszego kościoła jest do nabycia prasa katolicka:,,Gość Niedzielny ”, ,, Mały Gość ”, ,,Miłujcie się”.

·    Wyrażam słowa podziękowania mieszkańcom prawej strony Kiwit (jadąc od Lidzbarka Warmińskiego), za skoszenie i wywiezienie trawy z posesji kościoła, cmentarza i przed domem parafialnym. Serdeczne Bóg zapłać !

·    Wczoraj w sobotę 30 września o godz.19.00, rozpoczęły się w Lidzbarku Warmińskim w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Domu Pielgrzyma - Plac Kościelny nr 2, Nauki i Konferencje Przedmałżeńskie. Oferta dekanalna jest skierowana do narzeczonych, pragnących w najbliższych miesiącach zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński.  Jest to obligatoryjny wymóg prawny.  Nauki potrwają do 11.XI.

·    W październiku i listopadzie są jeszcze wolne intencje mszalne. Można zamawiać za żywych dziękczynno-błagalne, jak również za zmarłych o przebaczenie grzechów i darowanie kar za grzechy oraz Boże miłosierdzie.

·    Dary żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej dla osób i rodzin, które otrzymały skierowanie z GOPS-u  w Kiwitach, będą wydawane  w drugiej połowie października. Szczegóły i konkretną datę odbioru podam za dwa tygodnie.

·    W przyszłą niedzielę 08.X, po Mszach świętych w całej Polsce, będzie zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” .   Będzie to XVII Dzień Papieski.  Szczegóły na tablicy ogłoszeń – plakat.

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                              ARCHIWUM >>>