<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

      XXII  Niedziela Zwykła  02 września  2018 roku

 Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    W dzisiejszą - pierwszą niedzielę miesiąca 02 września po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.   Adoracja Najświętszego Sakramentu.   Taca na Kurię – ryczałt.   Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    W poniedziałek 03 września o godz.9.00 zapraszam dzieci i młodzież oraz nauczycieli , wychowawców i  pracowników Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kiwitach, a także rodziców i dziadków, na uroczystą Mszę świętą z homilią i błogosławieństwem, z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego.  W tym dniu obchodzimy wspomnienie liturgiczne świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

·    W środę 05 września przypada wspomnienie świętej Matki Teresy z Kalkuty, zakonnicy.

 

·    Pierwszy czwartek miesiąca 06 września – to dzień skupienia i formacji kapłanów warmińskich w Gietrzwałdzie.

 

·    W sobotę 08 września będziemy obchodzić Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny,  NMP Gietrzwałdzkiej, zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Podczas Mszy świętej o godz.10.00, będzie obrzęd poświęcenia ziarna pod nowy zasiew.

 

·    W przyszłą drugą niedzielę miesiąca 09 września taca gospodarcza , będzie przeznaczona na remont kapitalny i wymianę dachu naszej zabytkowej plebanii, na tzw. wkład własny.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, żywe kwiaty, wytarcie ławek przed naszą świątynią i podlanie kwiatów przed Krzyżem Misyjnym ,  następującym rodzinom : Teresie i Andrzejowi Chodorowskim oraz Anecie i Michałowi Chodorowskim.   Bóg zapłać.  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 08 września  po Mszy świętej o godz.10.30,  o nasz kościół zadbały następujące rodziny z Bartnik :  Irena Kapuścińska, Krystyna Kwaśniewska i Karol Jaworski.  Zachęcam również  i proszę o przynoszenie do naszej świątyni kwiatów ogrodowych i polnych.

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie oraz  czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano”,  ,,Miłujcie się ”,  ,, Różaniec ” i inne.

 

·    W niedzielę za tydzień 09.IX, przypada Dzień Nieustającego Różańca.  Podczas obu Mszy świętych będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klasy ,, O ”  i  ,, I ” , a także błogosławieństwo wszystkich dzieci i młodzieży.  Bardzo serdecznie zapraszam wszystkie dzieci z rodzicami i dziadkami.

 

·    Przekazuję słowa podziękowania mieszkańcom Bartnik, za skoszenie i wywiezienie w ubiegłym tygodniu trawy z cmentarza, posesji kościoła i przed plebanią.  Serdeczne Bóg zapłać !   Zapraszam  we wrześniu mieszkańców Rokitnika.

 

·    DRODZY  PARAFIANIE !   W  Imię Boże rozpoczęliśmy 27 sierpnia  I - Etap, prac remontowych na budynku zabytkowej plebanii od strony północnej i wschodniej.   Przedmiotem inwestycji jest remont kapitalny budynku. Prace obejmują wymianę ceramicznego pokrycia dachowego wraz z opierzeniami – na pokrycie z dachówki ceramicznej ,, holenderki ” Creaton Sinfonie w kolorze czerwieni naturalnej.  Dodatkowe prace obejmują niezbędne naprawy więźby dachowej, prace remontowe kominów, montaż płotków śniegowych i wymianę istniejącego całego orynnowania.  Opierzenia i orynnowanie będzie z blachy tytan-cynk w kolorze naturalnym. Są wykonywane również niezbędne prace ciesielskie : nowe łaty, kontrłaty, deskowanie inpregnowane impregnatem bezbarwnym itd.  Dalsze informacje podam w następnym tygodniu.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>