<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

PLAN  REKOLEKCJI  ADWENTOWYCH

 

      I  Niedziela  Adwentu  02 grudnia  2018 roku.

 Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy - ADWENT.  Hasło nowego roku liturgicznego 2018/2019 brzmi ,, W  mocy Bożego Ducha ” . To czas radosnego, ale i modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.  Pamiętajmy o dobrych postanowieniach.  Dziś także poświęcenie wieńca i świec adwentowych oraz świecy maryjnej, zwanej ,, roratką ”

 

·   Dziś po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Podczas obu Mszy świętych poświęcenie wody i pokropienie nią Ludu Bożego (tzw. aspersja ).  Taca dzisiejsza na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej – ryczałt.

 

·   W ubiegłą niedzielę zostały poświęcone opłatki wigilijne, które roznosi już Pani Organistka Tak, jak w poprzednich latach bardzo proszę o życzliwe przyjmowanie.  Składane dobrowolne ofiary, są w całości przeznaczone na potrzeby Pani Organistki, jako wyraz naszego podziękowania, za całoroczną posługę grania i śpiewania w naszym kościele.

 

·   W miniony czwartek 29 listopada , rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.  Wierni, którzy pobożnie będą uczestniczyć w tej nowennie, mogą uzyskać odpust cząstkowy.

 

·   W Adwencie zapraszam na RORATY -  z lampionami  lub świecami : w środy o godz.16.00   i  w soboty o godz.10.00.

 

·   W I piątek miesiąca 07 grudnia przypada wspomnienie świętego Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.  Odwiedziny chorych od godz.10.00. Spowiedź od godz.15.30

 

·   W sobotę 08 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na GODZINĘ ŁASKI dla świata - o godz.12.00

 

·   W przyszłą II niedzielę miesiąca 09 grudnia ofiary składane na tacę gospodarczą, będą przeznaczone na  pokrycie kosztów zakupu sprzętu elektrycznego oraz usunięcia awarii dopływu prądu na chórze, w kruchcie , pod chórem i na zewnątrz naszego kościoła, jak również na modernizację linii energetycznej w kościele.  Jednocześnie przekazuję podziękowanie za wielogodzinną pomoc naszym elektrykom : Krzysztofowi Stefanowiczowi, Jerzemu Majek i Wojciechowi Żebrowskiemu.  Dalsze prace będą kontynuowane w następnym tygodniu.  Bóg zapłać !

 

·   Od dzisiejszej I Niedzieli Adwentu, będzie można nabyć w zakrystii kościoła,  świece Caritas ( małe i duże ), w ramach corocznej akcji – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie  i wytarcie ławek przed kościołem oraz za złożoną ofiarę ( zamiast kwiatów),  na zakup środków czystości i oliwę do świec, worków do odkurzacza i na śmieci, a także dla Pani Izabeli Mieczkowskiej, za przygotowanie świec i dekoracji adwentowej, następującym rodzinom z Kiwit : Małgorzacie Langkau, Pawłowi Kucharewicz oraz Marii, Teresie, Annie, Magdalenie i Marcie Langkau.   Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 08.XII,   po Mszy świętej o godz.12.30,  o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Kamila Bekieszczuk, Grażyna Tkaczuk, Iwona Maruszczak, Barbara Kułdo i Dariusz Malinowski.

 

·   W przyszłą II Niedzielę Adwentu 09 grudnia, po Mszach świętych w całej Polsce, będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

 

·   W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, ZIARNO ” .

 

·   Jutro tj. poniedziałek po Mszy świętej o godz.12.00, odprowadzimy na miejsce wiecznego spoczynku naszą Parafiankę w wieku 83 lat z Kiwit : ś+p Jadwigę Jaworską.  Spocznie obok swego syna ś+p Tomasza.   Rodzinie raz jeszcze przekazuję wyrazy współczucia i dar modlitwy kapłańskiej.  ,, Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen”

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl      Jest nowa galeria zdjęć.

 

 

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>