<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

XXII  Niedziela Zwykła 03 września 2017 roku.

Ogłoszenia duszpasterskie.

·    W poniedziałek 04 września o godz.9.00 zapraszam dzieci i młodzież oraz nauczycieli i wychowawców z Zespołu Szkół w Kiwitach, a także rodziców i dziadków na uroczystą Mszę świętą z homilią i błogosławieństwem, z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego.

·    We wtorek 05 września będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne świętej Matki Teresy z Kalkuty, zakonnicy.

·    W czwartek 07.IX, będzie Dzień Skupienia dla Kapłanów warmińskich w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie.

·    W piątek 08 września przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, NMP Gietrzwałdzkiej, zwane świętem Matki Bożej Siewnej. W tym dniu w każdej Parafii będzie odczytany ,, Akt Poświęcenia naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi ” .  Będzie również poświęcenie ziarna pod nowy zasiew.

·    Sobota 09 września – to Dzień Nieustającego Różańca.

·    W dzisiejszą I niedzielę miesiąca 03 września,  po Mszy świętej o godz.9.00, nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.  Taca  ( po odjęciu comiesięcznego ryczałtu na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej ), będzie przeznaczona na cele gospodarcze.   Bóg zapłać !     Podczas obu Mszy świętych będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klasy ,, O  i  ,, I ” . Bardzo serdecznie zapraszam wszystkie dzieci z rodzicami i dziadkami.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, za posprzątanie i  żywe kwiaty następującym  rodzinom: Marii Krzykalskiej, Katarzynie i Wiktorii Parzych, Justynie i Ewie Patoleta oraz Jerzemu Kiewicz.  Bóg zapłać !    Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 09 września, po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały  rodziny : Krystyna Domarecka, Lidia Kucharewicz oraz Piotr i Krzysztof Stefanowicz.

·    Po Mszy świętej w każdą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po  ,, Ziarno ” .

·    W kruchcie naszego kościoła są do nabycia gazety katolickie: ,, Gość Niedzielny ” , ,, Mały Gość ” , ,, Miłujcie się ” itp.

·    W sobotę 09 września po Mszy świętej o godz.10.00, zapraszam obecnych ministrantów i nowych kandydatów do funkcji i posługi ministranta, a także lektorów i lektorki na spotkanie organizacyjne.

·    W przyszłą niedzielę 10 września będą centralne Uroczystości Odpustowe i Jubileuszowe w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie, udziałem Episkopatu Polski i władz państwowych.   Szczegóły na plakacie.

·    Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności Wójtowi naszej Gminy Kiwity Panu Wiesławowi Tkaczukowi   i Zastępcy Wójta  Panu Jackowi Pawlikowi oraz pracownikom Urzędu Gminy, za skoszenie i wywiezienie trawy wokół świątyni, również w kierunku Cmentarza, a także za pomoc w przeprowadzeniu akcji sprzątania i wywiezienia ze strychu i wieży naszego kościoła gałęzi i patyków oraz padniętego ptactwa i innych nieczystości stałych z wielu lat. Bóg zapłać!

·    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swój dzień patronalny, przekazuję najlepsze życzenia niezachwianej wiary, zdrowia  i dalszego  błogosławieństwa Bożego.

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                    ARCHIWUM >>>