<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

I  Niedziela  Adwentu  03 grudnia  2017 roku. Ogłoszenia.

·    W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy ADWENT.  Hasło nowego roku liturgicznego 2017/2018  brzmi ,, Duch, który umacnia miłość ”. To czas radosnego , ale i modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Pamiętajmy o dobrych postanowieniach. Dziś także poświęcenie wieńca i nowych świec adwentowych oraz świecy maryjnej, zwanej ,, roratką ”.

·    W Adwencie zapraszam dzieci i młodzież, a także dorosłych na Roraty : w środy o godz. 16.00  i  w soboty o godz.10.00, z lampionami lub ze świecami.

·    W ubiegłą niedzielę zostały poświęcone opłatki wigilijne, które roznosi już Pani Organistka. Tak jak w poprzednich latach, bardzo proszę o życzliwe przyjmowanie.  Składane dobrowolne ofiary, są w całości przeznaczone na potrzeby Pani Organistki, jako wyraz naszego podziękowania, za całoroczną posługę grania i śpiewania w naszym kościele.

·    Jutro 04 grudnia obchodzimy wspomnienie świętego Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła oraz świętej Barbary, dziewicy i męczennicy. To także dzień modlitw w intencji ludzi bezrobotnych.

·    W minioną środę 29.XI,  rozpoczęła się nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Odmawiana jest po każdej Mszy świętej.

·    W środę 06.XII, będzie wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

·    W I czwartek 07.XII, we wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu o godz.15.30 i na Godzinę Świętą.

·    W piątek 08 grudnia będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na Godzinę Łaski dla świata, o godz.12.00.

·    Sobota 09 grudnia, to Dzień Nieustającego Różańca.

·    W przyszłą II Niedzielę Adwentu, po Mszach świętych w całej Polsce, będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, za posprzątanie ,  rodzinom : Grażynie Bekieszczuk,  Marii  i Ryszardowi Tkaczuk, Monice Bekieszczuk  oraz Izabeli Mieczkowskiej, za pomoc w przygotowaniu dekoracji adwentowej.  Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 09.XII, po Mszy św. o godz.10.00, o nasz kościół zadbały rodziny : Krystyna Kiłyk, Danuta Kuriata, Krystyna Błażewicz i Andrzej Lipiński.

·    Wyrazy podziękowania przekazuję całej wspólnocie Koła Żywego Różańca w Kiwitach, za ofiarowanie nowych zielonych nakryć na obrusy w Ołtarzach bocznych i na stolik w prezbiterium.   Jednocześnie dziękuję Zelatorce : Pani Mariannie Prokopowicz, za profesjonalne krawieckie dopasowanie i obszycie.  Serdeczne Bóg zapłać !

·    W dzisiejszą I niedzielę miesiąca 03.XII, taca gospodarcza, po odjęciu ryczałtu na Kurię, będzie przeznaczona na sfinansowanie nowego oświetlenia na zewnątrz kościoła oraz na zakup  dużej świecy adwentowej zwanej ,, roratką ”, a także zakup specjalnych 4 świec na Adwent.   Uwaga !  Od stycznia 2018 roku taca gospodarcza, będzie zbierana  w  II niedzielę miesiąca. Bóg zapłać !  Dziś po Mszy św. o godz. 9.00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno”.

·    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich, takich jak : ,, Gość Niedzielny ” , ,, Mały Gość ”, ,, L'Oservatore Romano” , ,, Miłujcie się    i  inne.

·    Od dzisiejszej I Niedzieli Adwentu będzie można nabyć w zakrystii świece Caritas w ramach corocznej akcji  – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ( świece małe i duże ) .

·      Za moim pośrednictwem rodzina zmarłej ś+p Teresy Juszyńskiej, pragnie bardzo serdecznie podziękować za tak liczny udział w pogrzebie i wspólnej modlitwie, zarówno w kościele, jak i na cmentarzu, za okazaną pomoc i wyrazy współczucia.  Serdeczne Bóg zapłać !

<<< strona główna                                                              ARCHIWUM >>>