<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Misje Święte – 18-22.03.2018 r.

 

    V  Niedziela  Zwykła  04  lutego 2018 roku.  Ogłoszenia.

 

·    Jutro 05 lutego obchodzimy wspomnienie świętej Agaty, dziewicy i męczennicy. W czasie Liturgii Eucharystycznej o godz.16.00, będzie błogosławieństwo chleba ku czci świętej Agaty, patronki od nieszczęść ognia i innych kataklizmów. Chleb będzie przygotowany w kościele, ale można również wziąć z domu swój własny chleb do poświęcenia.

 

·    We wtorek 06 lutego przypada wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

 

·    W czwartek 07 lutego będziemy wspominać świętego Hieronima Emilianiego, prezbitera.

 

·    Piątek 09 lutego – to Dzień Nieustającego Różańca.

 

·    W piątek  02 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy na tacę kwotę w wysokości 187 złotych -  na Klasztor Sióstr Karmelitanek w Spręcowie k/Olsztyna, która została już wpłacona na wskazane konto bankowe.  Siostry zakonne przekazują wraz z modlitwą serdeczne - Bóg zapłać!

 

·    W sobotę 10 lutego przypada wspomnienie świętej Scholastyki, dziewicy.

 

·    W dzisiejszą niedzielę 04 lutego po Mszy świętej o godz.9.00,  zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  Taca na Kurię – ryczałt.  Bóg zapłać !

 

·    W przyszłą niedzielę 11 lutego we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny  z Lourdes,  będziemy obchodzić XXVI – Światowy Dzień Chorego. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich chorych na ciele i duszy na Mszę świętą o godz.9.00 i 11.00.    Modlitwa Różańcowa w intencji wszystkich chorych i ich opiekunów, rozpocznie się o godz.10.30. Podczas obu Mszy świętych można przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.  Zwracam się z apelem i prośbą do rodzin, a także sąsiadów o pomoc dla samotnych i osób w podeszłym wieku w dotarciu do naszej świątyni. Już z góry serdeczne - Bóg zapłać - za każdy gest miłosierdzia.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ”.

 

·     Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom lewej strony Kobieli za rozebranie choinek,  uporządkowanie bożonarodzeniowych dekoracji,  posprzątanie kościoła i za kwiaty.  Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby teraz w sobotę 17 lutego po Mszy świętej o godz10.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny z Rokitnika : Hanna Kaczorowska, Anna Kaczorowska i Anna Maruszczak.

 

·    Bardzo dziękuję za złożoną ofiarę na nowe drzwi w naszym kościele anonimowo jednej rodzinie.   Bóg zapłać !

 

·    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich, takich jak : ,, Gość Niedzielny i ,, Mały Gość ” w cenie po 5 zł, ,, L'Oservatore Romano” , ,, Miłujcie się 

 

·    W przyszłą II niedzielę miesiąca 11 lutego taca gospodarcza, będzie przeznaczona dokończenie spłaty nowych drzwi w naszym kościele.

 

·    Pragnę bardzo serdecznie podziękować Panu Dyrektorowi i jednocześnie Radnemu w Zarządzie Powiatu Lidzbarskiego Mgr Aleksandrowi Olechnowiczowi, za chętne i bezinteresowne wykonanie kilkuset dwustronnych kolorowych kserokopii  Planu Misji Świętych (18-22.III.2018 roku) dla wszystkich rodzin w naszej Parafii, który rozdawałem w czasie kolędy.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Rodziny, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, mogą indywidualnie jeszcze zaprosić na kolędę w innym dogodnym terminie.

 

·    Przekazuje słowa podziękowania Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kiwitach Mgr Bożenie Pelik-Ogonowskiej, Komitetowi Rodzicielskiemu i wszystkim uczestnikom  I Charytatywnego Balu,  za przekazane na stół parafialny różnych dań obiadowych, surówek i ciast.  Bóg zapłać !

 

 

·    Zapraszam osoby chętne do utworzenia Komitetu Budowy Nowego Dębowego Krzyża Misyjnego.

 

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

          <<< strona główna                                                              ARCHIWUM >>>