<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

Procesja w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,

czyli Boże Ciało 15 czerwca 2017 roku w Kiwitach.

Niedziela  Zesłania Ducha Świętego  04 czerwca  2017 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Dziś w Uroczystość  Zesłania Ducha Świętego, kończy się Okres Wielkanocny, o którym mówi  II i III  Przykazanie kościelne ,, Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty.  Przynajmniej raz w roku , w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą ”.

·    Dziś po Mszy świętej o godz.9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy chętne osoby do II Koła Różańcowego.

·    Jutro 05 czerwca będziemy przeżywać II Dzień Świąt Pięćdziesiątnicy, czyli Święto N M P , Matki Kościoła.

·    Wtorek 06 czerwca, to wspomnienie św. Norberta, biskupa.

·    W czwartek 08 czerwca przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

·    W piątek 09.VI,  będziemy wspominać św. Efrema, diakona i doktora Kościoła.   To także Dzień Nieustającego Różańca.

·    Dzieci  I – Komunijne zapraszam do zakrystii po odbiór legitymacji, do obchodzenia 9- pierwszych piątków miesiąca. Chłopców zachęcam do służenia przy Ołtarzu w czasie Mszy.

·    W sobotę 10.VI, przypada wspomnienie bł.Bogumiła,biskupa.

·    W miniony czwartek 01 czerwca o godz16.40, rozpoczęliśmy śpiewane Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i rozważaniami o Świętym Bracie Albercie Chmielowskim.  Bardzo serdecznie zapraszam do modlitwy.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za złożoną ofiarę na zakup środków czystości,  posprzątanie, uporządkowanie  żywych kwiatów i wytarcie ławek przed kościołem,  a także za przywiezienie 6 brzózek , następującym rodzinom : Krystynie i Danielowi Szal, Mariuszowi Łokaj, Wioletcie  Majek i Karolowi Kowalew. Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 10 czerwca, po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały  rodziny : Anna Skarul, Celestyna Niedźwiecka  i Teresa Jakubowska.

·    Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności  Dyrektorowi i jednocześnie Radnemu w Zarządzie Powiatu Lidzbarskiego Panu mgr Aleksandrowi Olechnowiczowi, za profesjonalne, bezinteresowne i chętne wypisanie komputerowo dyplomów, jako pamiątek z Bierzmowania, a także obrazków dla dzieci pierwszokomunijnych,  jak również bardzo dziękuję, za serwisowanie komputera i drukarki, służących do celów parafialnych,  instalację nowych programów komputerowych, wykonanie wielu zdjęć w kościele, a nade wszystko za namalowanie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na płótnie, z tyłu feretronu procesyjnego.  Serdeczne Bóg zapłać !

·    W dzisiejszą I niedzielę miesiąca taca gospodarcza jest przeznaczona na wymianę drzwi głównych w naszej świątyni,  natomiast dzisiejsza zbiórka do puszek po Mszy świętej, jest organizowana w całej Polsce, z okazji  X Święta Dziękczynienia, na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.  Bóg zapłać !

·    Przekazuję wyrazy wdzięczności i podziękowania Panu Michałowi Demkowskiemu  z Lidzbarka Warmińskiego, za profesjonalne, bezinteresowne i chętne odnowienie metalowego Krzyża Świętego na kamiennym cokole, przy Kaplicy przedpogrzebowej,  a także za naprawę urządzeń sanitarnych w łazience domu parafialnego.  Bóg zapłać !

·     Pragnę bardzo serdecznie podziękować następującym Parafianom, za złożone w minionym tygodniu ofiary na wymianę ( już w tym tygodniu ), głównych drzwi w naszym kościele parafialnym : Halina i Henryk Kawiak,  Barbara i Konrad Karczewscy, Teresa i Zenon Lipniccy,  Maria i Zdzisław Wapniewscy, Izabela i Tadeusz Karczewscy,  Marta Ługowska & Łukasz Jakubczak,  Leokadia i Andrzej Puzewicz (Olsztyn),  Irena  i Józef Borsuk, Marzena i Mariusz Łokaj  oraz Maria i Helmut Langkau.   Bóg zapłać!

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                    ARCHIWUM >>>