<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

      XXXI  Niedziela Zwykła – 04 listopada  2018 roku

 Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Każdego roku od 01 do 08 listopada, można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła i cmentarza oraz odmówienie modlitwy za zmarłych. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, udział w Eucharystii, przyjęcie Komunii świętej, odmówienie modlitwy ,, Ojcze Nasz ” i ,,Wierzę w Boga ” . Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, jeden raz na dzień.

 

·    W przyszłą drugą niedzielę miesiąca 11.XI,  taca gospodarcza będzie przeznaczona na przegląd i naprawę pieca przed sezonem grzewczym i zakup opału  ( pelletu ) do  kościoła.

 

·    Zaduszki połączone z Koronką do Miłosierdzia, będą czytane 20 minut przed każdą Mszą świętą

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i wytarcie ławek przed naszą świątynią oraz za złożoną ofiarę( zamiast kwiatów),  na zakup konewki do podlewania kwiatów, worków do odkurzacza i środków czystości następującym rodzinom z Kiwit : Marii i Andrzejowi Wawrykiewicz,  Michalinie i Andrzejowi Kufieta  oraz  Annie i Łukaszowi Kufieta.  Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 10.XI,   po Mszy świętej o godz.11.00,  o nasz kościół zadbały następujące rodziny :  Anna i Henryk Skarul,  Teresa i Stanisław Jakubowscy  oraz Celestyna i Jacek Niedźwieccy.

 

·    Przekazuję słowa podziękowania za przeprowadzoną 30  października akcję wygrabienia i wywiezienia liści sprzed naszego kościoła,  następującym Parafianom : Czesławowi Jaksina , Małgorzacie Gralczyk, Michalinie Kufieta, Janowi Kij oraz Zbigniewowi Wiloch.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Po Mszy świętej w każdą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po ,, Ziarno ” .

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie i czytanie gazet katolickich.

 

·    Bardzo dziękuję mieszkańcom Bartnik za ofiarowanie żywych chryzantem na Ołtarz posoborowy, a także mieszkańcom Kobieli za żywe chryzantemy na Ołtarz boczny przy zakrystii, również dziękuję mieszkańcom Rokitnika za kwiaty na Ołtarz boczny prawy.  Ponadto dziękuję parafianom z Kiwit, za równie piękne i okazałe kwiaty na Ołtarz główny i na groby kapłanów na cmentarzu parafialnym i przykościelnym.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    UWAGA !  Są wyłożone na stoliku pod chórem koperty, a w nich dwie kartki na : Zaduszki  w listopadzie  i  30 Mszy świętych gregoriańskich w ciągu całego roku.

 

·    Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności Panu Tomaszowi Maruszczakowi za bezinteresowny przywóz darów żywności własnym transportem z Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie, a także dziękuję za rozładunek Panom : Zbigniewowi Domareckiemu, Józefowi Skiba, Stanisławowi Łaniucha, a także Tomaszowi Maruszczak. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca 04.XI,  po Mszy św.  o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

 

·    UWAGA !  W przyszłą niedzielę 11 listopada będziemy uroczyście obchodzić 100 – rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, po 123 latach niewoli.  Po każdej Mszy świętej będzie odśpiewany Hymn państwowy. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej przed domem swojej posesji. To także wyraz naszego patriotyzmu i dziejowej wdzięczności  Panu Bogu i naszym przodkom.  Dlatego też już w sobotę 10 listopada będzie koncelebrowana  Msza święta dziękczynna o godz.11.00 w intencji naszej Ojczyzny,  pod przewodnictwem Księdza Biskupa  z Litwy oraz Kapłanów z naszej Gminy Kiwity.  Bardzo serdecznie zapraszam wraz Panem Wójtem i Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Kiwitach wszystkich Parafian i Gości na tę wspólną Uroczystość.

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl      Jest nowa galeria zdjęć.

 

 

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>