<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Misje Święte – 18-22.03.2018 r.

 

III  Niedziela  Wielkiego Postu  04  marca  2018 roku.

 

·    W czasie Wielkiego Postu wielokrotnie dotykamy kwestii ludzkiej słabości i grzechów, które obciążają nasze sumienia. Patrząc na Chrystusa ukrzyżowanego, zobaczmy Tego, któremu nasz los nie jest obojętny. Jezus z miłosierdziem przyjmuje człowieka wyznającego swoje grzechy.

 

·    Dziś po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  Podczas obu Mszy świętych pokropienie wiernych. Taca dzisiejsza z racji pierwszej niedzieli miesiąca, jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej. Jest forma comiesięcznego ryczałtu, od każdej osoby zameldowanej w naszej Parafii.  Bóg zapłać !

 

·    Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich Parafian na Drogę Krzyżową w piątki Wielkiego Postu, o godz.16.00.   Po Nabożeństwie dzieci otrzymują specjalne wyklejanki kolejnych stacji  Drogi Krzyżowej, by na koniec otrzymać upominki za gorliwy i systematyczny udział w Nabożeństwie

 

·    W ubiegłą niedzielę po Mszach świętych w całej Polsce, były zbierane ofiary do puszek na Dzieło Pomocy polskim misjonarzom ,, Ad Gentes”.  W naszej Parafii zebraliśmy 178 złotych i przesłaliśmy już na misyjne konto.   Bóg zapłać !

 

·    GORZKIE  ŻALE  śpiewamy przed drugą  Mszą świętą tj. o godz.10.45.   Serdecznie zapraszam.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ”.

 

·    Bardzo dziękuję za troskę o naszą świątynię, za posprzątanie i złożoną ofiarę na zakup nowego paschału, nastepującym  rodzinom : Zdzisław  Artym,  Bogumiła Markowska oraz Elżbieta i Ryszard Artym.  Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w sobotę 17 marca po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały  rodziny : Barbara Parzych,  Bożena Kolesar, Elżbieta Parzych  oraz  Leszek i Krzysztof  Okońscy.

 

·    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich, takich jak : ,, Gość Niedzielny i ,, Mały Gość ” w cenie po 5 zł, ,, L'Oservatore Romano” , ,, Miłujcie się  ”.

 

·    W przyszłą drugą niedzielę miesiąca taca gospodarcza, będzie przeznaczona na opłatę rachunku za wycięcie dwóch okazałych świerków pospolitych na naszym Cmentarzu parafialnym, przez profesjonalnych alpinistów. Jednocześnie pragnę bardzo serdecznie podziękować Paniom z Bartnik : Bożenie Aleksandrowicz i Wiesławie Prokopowicz, za inicjatywę i organizację tego przedsięwzięcia.  Bóg zapłać !

 

·    Drodzy Parafianie !  Została wybrana  Parafialna  Rada Duszpasterska.  Osoby, które otrzymały największą liczbę głosów, weszły w jej skład.    Mieszkańców Kiwit w Parafialnej Radzie Duszpasterskiej  reprezentują : Teresa Jakubowska,  Michalina Kufieta  i  Tomasz Maruszczak. Mieszkańców Kobieli reprezentują : Aleksandra Ostrowska i Zbigniew Wiloch.  Mieszkańców Rokitnika reprezentują : Leszek Augustyniak  i  Anna Maruszczak,  natomiast mieszkańców Bartnik reprezentują : Teresa Chodorowska i Romuald Fic.  Serdecznie gratuluję  wyboru i społecznego zaufania i zapraszam do współpracy dla dobra naszej Parafii. Zapraszam do domu parafialnego na pierwsze spotkanie organizacyjne w dzisiejszą niedzielę po Mszy św, godz.11.00.

 

·    Pragnę bardzo serdecznie podziękować Strażakom z Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiwitach, za solidne umocowanie nad drzwiami naszego kościoła banera, informującego o Misjach Świętych w Parafii  Kiwity, w dniach  18-22 marca 2018 roku.  Zarówno Pan Prezes OSP : Dariusz Bekieszczuk, jak też i Naczelnik OSP : Pan Piotr Kroczak oraz Strażak Pan Karol Kowalew, a także inni Strażacy zawsze chętnie i życzliwie odpowiadają na moje prośby, dotyczące pomocy w kościele czy w domu parafialnym.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    W czwartek 08 marca zapraszam wszystkie Panie na Msze świętą w Waszej intencji, z racji Dnia Kobiet. 

 

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

          <<< strona główna                                                              ARCHIWUM >>>