<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>

V  Niedziela  Zwykła  05  lutego 2017 roku.   Ogłoszenia.

·    Jutro 06 lutego przypada wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki  i Towarzyszy.

·    W środę 08 lutego wspominamy świętego Hieronima Emilianiego, prezbitera.

·    W czwartek 09.II,  przypada Dzień Nieustającego Różańca.

·    W miniony czwartek 02 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego, zebraliśmy ofiary na tacę w naszym kościele - na Klasztor Sióstr Karmelitanek w Spręcowie k/Olsztyna, kwotę w wysokości 195 złotych, która została już wpłacona na wskazane konto bankowe. Siostry klauzurowe przekazują wraz z modlitwą  serdeczne  - Bóg zapłać !

·    W piątek 10 lutego, wspominamy św. Scholastykę, dziewicę.

·    UWAGA !  w sobotę 11 lutego we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy obchodzić XXV – Światowy Dzień Chorego.  Zapraszam bardzo serdecznie do naszego kościoła wszystkich chorych na ciele i duszy, na uroczystą Mszę świętą z kazaniem o godz. 10.00, w intencji wszystkich chorych z naszych rodzin i Ich opiekunów.  Pół godziny wcześniej tj. o godz. 9.30 będzie Różaniec. Można przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych. Zwracam się z apelem i prośbą do rodzin, a także sąsiadów o pomoc dla samotnych i osób w podeszłym wieku, w dotarciu do naszej ogrzewanej świątyni.   Bóg zapłać !

·    W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca taca gospodarcza, jest przeznaczona na zakup w tym tygodniu kolejnej tony pelletu do ogrzewania naszej świątyni. W miniony poniedziałek serwisant z Olsztyna wymienił uszkodzony palnik i zapalarkę w piecu, który ogrzewa nasz kościół codziennie - przez cały tydzień.  Koszt naprawy pieca to 400 złotych.   Po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  Podczas obu Mszy świętych, będzie dla wszystkich przygotowany i  pobłogosławiony chleb ku czci  świętej Agaty, patronki od nieszczęść ognia i innych kataklizmów.

·    Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego” - w cenie  5 złotych,   ,,Małego Gościa ” 4 złote,   ,, L' Osservatore Romano”  i  inne.

·    W lutym i marcu są jeszcze wolne intencje mszalne.

·    Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom prawej strony Kobieli, za rozebranie choinek, uporządkowanie bożonarodzeniowych dekoracji, wymianę kilku przepalonych żarówek w kruchcie, zakrystii i kościele, posprzątanie świątyni i za kwiaty.  Bóg zapłać !

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno”.

·    W przyszłą niedzielę 12 lutego, po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam dzieci przygotowujące się do  I  Komunii świętej wraz z rodzicami, na comiesięczną formację i  katechezę.  Taca w tym dniu będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne ,,Hosianum”  w  Olsztynie.

·     Pragnę podziękować tym rodzinom, które wpłacają do Ks. Proboszcza zaległą składkę 25 zł - za rok 2016,  a także na bieżący 2017 rok - 30 złotych w skali całego roku,  na opłacanie faktur za wywóz nieczystości stałych z naszego Cmentarza parafialnego ( do końca marca br. ).   Bóg zapłać. Jednocześnie zwracam się z prośbą do tych osób, które nie mieszkają w Kiwitach, a mają groby i pomniki bliskich osób zmarłych i przyjeżdżają raz lub kilka razy w roku na nasz Cmentarz parafialny, aby uregulowali należności za wywóz śmieci i wnieśli opłatę za miejsce po 20 latach od pogrzebu, na konto parafialne podane na stronie internetowej.

·    Rodziny, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, mogą indywidualnie jeszcze zaprosić księdza proboszcza na kolędę w innym dogodnym terminie np. w którąś sobotę czy niedzielę po południu, najlepiej do końca lutego.

·       Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>