<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

   XVIII  Niedziela Zwykła  05 sierpnia  2018 r.    Ogłoszenia.

 

·    Dziś obchodzimy 439 rocznicę śmierci sługi Bożego kardynała Stanisława Hozjusza.

 

·    Sierpień to miesiąc trzeźwości narodowej. Biskupi polscy zachęcają i proszą o 100 dni abstynencji, tj. od 04 sierpnia do 11 listopada  2018 roku,  z racji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny.

 

·    Jutro 06 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego.

 

·    W środę  będziemy wspominać św. Dominika, prezbitera.

 

·    W czwartek 09.08, przypada Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

 

·    Piątek 10.08,to Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

 

·    W sobotę 11 sierpnia przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Świętolipskiej, Matki Jedności Chrześcijan. Główne uroczystości 50- lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Świętolipskiej, o godz.11.00 w Świętej Lipce, z udziałem Episkopatu Polski.  ( Plakat na tablicy ogłoszeń ! ).

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·    W przyszłą drugą niedzielę miesiąca 12 sierpnia -  taca gospodarcza, będzie przeznaczona na przegląd i naprawę dachów i szczytów budynków gospodarczych.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, żywe kwiaty, wytarcie ławek przed naszą świątynią , podlanie kwiatów przed Krzyżem Misyjnym,  następującym rodzinom : Jolancie Majek, Wandzie Demkowskiej i Annie Filipek, a także Pani spoza naszej Parafii za przywiezienie żywych kwiatów z Olsztyna do kościoła.  Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 11 sierpnia  po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały następujące rodziny z Stoczek kol.  : Violetta Chodorowska, Marta Jakubczak, Karol Leontowicz , Waldemar i Jacek Mazur oraz  Milena i Marcin Skiba.   Zachęcam również  i proszę o przynoszenie do naszej świątyni kwiatów ogrodowych i polnych.

 

·    Parafia nasza przekazała już 528 złotych na zakup środków transportu polskim misjonarzom, zebranych w niedzielę 22 lipca, z racji poświecenia pojazdów i kierowców.

 

·    W ubiegłą niedzielę 29 lipca, zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego, zebrane ofiary na tacę w wysokości 457 złotych, zostały przekazane w całości na  konserwację Katedry we Fromborku - Matki wszystkich kościołów naszej  Archidiecezji Warmińskiej.

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie oraz  czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano”,  ,,Miłujcie się ”,  ,, Różaniec ” i inne.

 

·    W dzisiejszą pierwszą niedzielę sierpnia po Mszy świętej o godz.9.00, zapraszam na  zmianę tajemnic Żywego Różańca.  Taca z racji pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona jest dziś na Kurię Archidiecezjalną  - ryczałt.

 

·    Zakończyliśmy już remont kaplicy przedpogrzebowej oraz malowanie zakrystii naszego kościoła. Pragnę raz jeszcze podziękować za bezinteresowną pracę naszym Parafianom Panu Andrzejowi i Zbigniewowi  Adamkiewicz z Kiwit, którzy podjęli się tego koniecznego zadania.  Koszt materiałów budowlanych wyniósł 970 złotych,  który został już pokryty z poprzednich dwóch tac gospodarczych. Wielkie Bóg zapłać !   Dziś kaplica jest otwarta, można zobaczyć, jak wygląda po remoncie. Tak samo zapraszam do obejrzenia Zakrystii. Jest czysto, pięknie, jasno i świeżo.

 

·    Przekazuje słowa podziękowania  Parafianom, za przynoszone na stół parafialny różnych owoców i warzyw. Zapewniam o mojej kapłańskiej modlitwie.  Bóg zapłać

 

·    Zapowiedź przedślubna trzecia : Marek Błażewicz, kawaler, zamieszkały w Kiwitach, Parafia tutejsza  i  Wioleta Marchlewska, panna, zamieszkała Wójtówko, Parafia świętego Bartłomieja w Jezioranach.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>