<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

XXXI  Niedziela  Zwykła  05 listopada  2017 roku.

·    Każdego roku od 01 do 08 listopada, można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła i cmentarza oraz odmówienie modlitwy za zmarłych. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami ( stan łaski uświęcającej, udział w Eucharystii, przyjęcie Komunii świętej, odmówienie modlitwy ,,Ojcze nasz ” i ,,Wierzę w Boga ”. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, jeden raz na dzień.  Jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych , należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w Sakramencie Pokuty.

·    Zapraszam przez cały listopad na Zaduszki za wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu,  od poniedziałku do piątku, o godz.15.40 - połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego,  a w soboty po Mszy świętej o godz.10.00,  natomiast w niedziele listopadowe przed obiema Mszami świętymi.

·    Dziś jest niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz.09.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na cele gospodarcze.  Bóg zapłać !

·    W minioną środę 01 listopada  w Uroczystość Wszystkich Świętych ministranci : Szymon i Bartosz Maruszczak, w komżach przy bramie cmentarnej, zbierali ofiary do puszek na utrzymanie cmentarza, a zwłaszcza na opłacenie faktur za wywóz śmieci. Zebrana kwota – to 221 złotych.  Bóg zapłać !

·    W czwartek 09 listopada obchodzimy Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To także Dzień Nieustającego Różańca.

·    W piątek 10 listopada przypada wspomnienie świętego Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

·    UWAGA ! W sobotę 11 listopada, we wspomnienie świętego Marcina z Tours, biskupa, będziemy uroczyście obchodzić Święto Niepodległości Polski – to Dzień Modlitw w intencji naszej Ojczyzny. Msze święte jak w niedziele, to znaczy o godz.09.00  i  11.00.  Bardzo serdecznie zapraszam do wspólnotowego świętowania 99 rocznicy odzyskania wolności po 123 latach niewoli.  Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej przed domem, swojej posesji.  To także wyraz naszego patriotyzmu i dziejowej wdzięczności Panu Bogu i naszym przodkom.

·    Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności Panom : Markowi Chodorowskiemu i Dariuszowi Bekieszczukowi,  za zamknięcie na okres zimowy dwóch otworów wentylacyjnych nad Ołtarzem i chórem.  Bóg zapłać !

·    W przyszłą niedzielę 12 listopada w całej Polsce będą zbierane po Mszach świętych ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.  Będzie to IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem ,, Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie ”.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, za posprzątanie i zakup środków czystości następującym  rodzinom : Teresa Buczel, Bożenna Giczewska-Kij, Irena  i Karolina Czerniawska oraz Dominika i Mija Kruszel.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby teraz w sobotę 18.XI, po Mszy św. o godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Zenona Przybylska,  Barbara i  Izabela Karczewska.

·    Przekazuję słowa podziękowania za przeprowadzoną 31.X.br. akcję wygrabienia i wywiezienia liści sprzed naszego kościoła, następującym Parafianom : Teresie Buczel, Krystynie Jaksina,  Małgorzacie i Marcelinie Kolesar  oraz Zbigniewowi Domareckiemu.  Bóg zapłać !

·    W dniu 08.XI. ( środa ) w GOK w Kiwitach od godz.11.00 do 13.00 odbędą się organizowane przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej bezpłatne warsztaty kulinarne, dietetyczne i dotyczące zdrowego żywienia, przeciwdziałania marnowaniu żywności w ramach działań towarzyszących realizacji Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-20.

·    Jeszcze dziś i jutro po Mszach świętych w Zakrystii można złożyć swój podpis pod Obywatelskim Projektem ,, Zatrzymaj Aborcję ” .  Należy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania,  numer pesel  i podpis.  Inicjatywa ta ma pełne poparcie i akceptację Episkopatu Polski.

<<< strona główna                                                              ARCHIWUM >>>