<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

VI  Niedziela Wielkanocna 06 maja  2018 r.    Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.  Taca na potrzeby Kurii – ryczałt.   Bóg zapłać !

 

·    Od dziś rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje

 

·    Zapraszam na Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz krótkimi rozważaniami ; od poniedziałku do piątku o godz.16.35, natomiast w soboty Litania Loretańska jest recytowana po Mszy świętej o godz.10.00, a w niedziele śpiewana o godz.10.50.

 

·    We wtorek obchodzimy Uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

 

·    Zgodnie z tradycją i zwyczajem lat ubiegłych , w maju odwiedzam poszczególne miejscowości  i wraz z Wami Drodzy Parafianie , będę modlił się przy Kapliczkach i Krzyżach, o obfite urodzaje i dalsze Boże błogosławieństwo dla mieszkańców.  Pragnę bardzo serdecznie podziękować Parafianom, za udekorowanie kwiatami i wstążkami przydrożnych Krzyży i Kapliczek, także na własnych posesjach. Bóg zapłać !

 

·    W tym tygodniu we wtorek 08 maja, o godz.19.00 będę się modlił przy Krzyżu, o urodzaje i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców ROKITNIKA, a w środę 09 maja przy Krzyżu dla mieszkańców KOBIELI.

 

·    W niedzielę 10 czerwca o godz.9.00, będziemy przeżywać w naszej Parafii Pierwszą Rocznicę Komunii Świętej.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty następującym rodzinom z Kobieli : Izabeli Mieczkowskiej, Gabrieli Karbownik i Teresie Perduta.  Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 12 maja  po Mszy świętej o godz.12.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Bożena Szypulska, Aldona Gleszczyńska  i  Danuta Szukis.

 

·    Bardzo dziękuję  za składane ofiary na wykonanie nowego, dębowego Krzyża Misyjnego, środki konserwujące, okucia, przygotowanie gruntu, tablicę pamiątkową i zakup nowej pasyjki, odpornej na róże warunki atmosferyczne, zagospodarowanie terenu wokół Krzyża Misyjnego, a także renowację starego metalowego Krzyża umieszczonego na Cmentarzu parafialnym.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    W minionym tygodniu rozpoczęliśmy przygotowanie terenu do ustawienia nowego dębowego Krzyża Misyjnego przy kościele. Bardzo dziękuje za pomoc i zaangażowanie następującym Parafianom : Tomaszowi Borończykowi wraz z synem Adamem, Szczepanowi Białkowskiemu, Stanisławowi Jakubowskiemu, Helmutowi Langkau, Zbigniewowi Domareckiemu, Tomaszowi Jaworskiemu, Januszowi Metryka wraz z synami Mateuszem i Krzysztofem, Tadeuszowi Stopko, a także Michałowi Demkowskiemu za oczyszczenie i odnowienie metalowego Krzyża, który został przewieziony i będzie ustawiony na Cmentarzu parafialnym.

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie oraz  czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano”,  ,,Miłujcie się ”,  ,, Różaniec ” i inne.

 

·    Pragnę podziękować Pani Danucie Gos za upranie , uprasowanie i za wymianę  obrusów, na 4 Ołtarzach w naszym kościele.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·      Zwyczajem lat poprzednich bardzo proszę , aby w maju skosili i wywieźli trawę z cmentarza parafialnego, z posesji kościoła i w ogrodzie przed plebanią – mieszkańcy Kiwit ( prawa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego ). Serdeczne Bóg zapłać ! Harmonogram na kolejne miesiące, jest umieszczony na tablicy ogłoszeń  i w kruchcie kościoła.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>