<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

Niedziela Przemienienia Pańskiego 06 sierpnia 2017 roku.

Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Sierpień to miesiąc trzeźwości narodowej. Gorąco zachęcam do podejmowania dobrych abstynenckich postanowień.

·    We wtorek 08 sierpnia obchodzimy wspomnienie liturgiczne świętego Dominika, prezbitera.

·    We środę 09 sierpnia przypada Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy. To także Dzień Nieustającego Różańca.

·    Czwartek 10 sierpnia – to Święto świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika.

·    W piątek 11 sierpnia przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Świętolipskiej, Matki Jedności Chrześcijan.

·    W sobotę 11 sierpnia wspominamy świętą Klarę, dziewicę.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, za posprzątanie i  żywe kwiaty następującym  rodzinom: Jolancie Jackowskiej, Annie Mikulskiej i Jolancie Świderskiej-Gajc.  Jednocześnie  dziękuję Pani Józefie Głowacz, za przyniesione do kościoła kwiaty ogrodowe.   Bóg zapłać !    Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 12 sierpnia po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały  rodziny : Wanda Wojtulska,  Kinga Dziadosz  i  Daria Przybysz.

·    Po Mszy świętej w każdą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po  obrazki wakacyjne.

·    Uprzejmie proszę o nabywanie i czytanie czasopism katolickich wyłożonych w kruchcie kościoła, ,, Mały Gość ”, „ Gość Niedzielny”,,L'Osservatore Romano”, ,, Miłujcie się ”

·    Dziś w  I niedzielę miesiąca 06 sierpnia, po Mszy świętej o godz.9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  Taca jest przeznaczona na cele gospodarcze.  Bóg zapłać !

·    Od przyszłej niedzieli można już zamawiać Msze święte na nowy 2018 rok.

·     Pragnę bardzo serdecznie podziękować Parafianom, za złożone w ostatnim czasie ofiary na wstawione już nowe dębowe drzwi główne w naszym kościele : Jadwiga i Franciszek Jaworscy oraz Halina i Krzysztof Jędrysek.  Całkowity koszt na podstawie faktur z badań stratygraficznych, projektów i analiz laboratoryjnych na wzór zabytkowych drzwi z katedry gotyckiej  w Toruniu i Bydgoszczy, a także analogicznych drzwi w naszym kościele  w kruchcie od strony północnej oraz materiał i wykonanie w profesjonalnym i specjalistycznym Zakładzie Stolarskim,jak również nadzór budowlany, wynosi 29.880 zł.   Z naszej Parafii wpłaciło 130 rodzin, to jest kwota w wysokości 13.650 złotych.  Nie wpłaciło jeszcze około 70 rodzin. Starostwo Powiatowe przekazało sumę 10.000 zł, za którą w imieniu całej wspólnoty parafialnej przekazuję staropolskie słowa Bóg zapłać ! ,  natomiast Rada Gminy Kiwity niestety, dwukrotnie  odrzuciła nasz parafialny wniosek o dofinansowanie tej inwestycji, głosując na  - NIE - .Pozostało jeszcze do spłaty 6.230 złotych. Liczę na wyrozumiałość i wielkoduszność pozostałych rodzin. Serdeczne  Bóg zapłać !

·    Trwają jeszcze zapisy na Pielgrzymkę autokarową z Kiwit do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, w dniu 22 sierpnia 2017 roku ( wtorek ). Można zyskać Odpust zupełny, z racji 140 rocznicy objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

·    Nasza Parafia pragnie nadal realizować jedną z funkcji duszpasterskich Kościoła, jaką jest diakonia, a więc służba i pomoc charytatywna zwłaszcza,  osobom i rodzinom, o niskich dochodach, nie przekraczających 1268 złotych, w przypadku osoby samotnie gospodarującej  lub dla osoby we wspólnocie rodzinnej, nie przekraczającej 1028 złotych.  Program pomocy żywnościowej będzie realizowany od września 2017 roku do czerwca 2018 roku. Osoby lub rodziny spełniające powyższe kryteria dochodowe, powinny zgłosić się koniecznie po Skierowanie do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kiwitach, do końca sierpnia.

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                    ARCHIWUM >>>