<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>

IV Niedziela  Wielkanocna  07  maja  2017 roku.   Ogłoszenia  duszpasterskie.

·    Wczoraj zakończyliśmy  IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny, połączony z Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego, który przebiegał pod hasłem ,, Weź i czytaj ” . Na stoliku pod chórem można jeszcze wziąć kartki z zaznaczonymi cytatami  z Pisma Świętego do czytania i medytacji  w domu.

·    W dzisiejszą niedzielę zwaną Dobrego Pasterza, już po raz 54  rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.  Prośmy Boga o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a także za wszystkich  powołanych do życia konsekrowanego.

·    Dzisiejsza taca z racji  I niedzieli miesiąca, jest przeznaczona na cele gospodarcze. Bóg zapłać.   Po Mszy świętej o godz.9.00,  zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

·    Zapraszam na Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz krótkimi rozważaniami : od poniedziałku do piątku o godz.16.35, natomiast w soboty Litania Loretańska jest recytowana po Mszy świętej o godz.10.00,  a w niedzielę śpiewana o godz.10.50.  Zapraszam do wspólnej modlitwy.

·    Jutro w poniedziałek 08 maja przypada Uroczystość Świetego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.   Po Mszy świętej o godz.17.00 spotkanie liturgiczne dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami.

·    Wtorek 09 maja, to Dzień Nieustającego Różańca.

·    W sobotę 13 maja przypada wspomnienie NMP Fatimskiej.

·    W przyszłą niedzielę 14 maja ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Olsztynie.

·    Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 13 maja, po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały teraz  rodziny z Kiwit : Alicja Kucharewicz, Małgorzata Gralczyk  i  Małgorzata Kolesar.

·    W każdą niedzielę po Mszy świętej, zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po ,, Ziarno ”.

·    Zachęcam i proszę o nabywanie i czytanie czasopism katolickich wyłożonych w kruchcie kościoła, takich jak, ,,Gość Niedzielny ”, ,,Mały Gość ”, ,,L'Osservatore Romano”.

·    Pragnę z całego serca pięknie podziękować Pani Katechetce  i  młodzieży, która w miniony czwartek 04 maja, przyjęła Sakrament Bierzmowania, za trud przygotowań, zdyscyplinowanie i gorliwy udział we Eucharystii.  Dziękuję także Waszym rodzicom, za wzorcowe przygotowanie naszej świątyni na uroczystość Bierzmowania, śliczne i okazałe bukiety żywych kwiatów, ofiarowanie dwóch banerów do kościoła z hasłem Roku Duszpasterskiego,, Idźcie i głoście ” oraz na 100 rocznicę Objawień Fatimskich, jak również z wypisanymi Darami Ducha Świętego, a także za ofiarę na wymianę drzwi głównych w kwocie 500 zł.   Bóg zapłać !

·    Zapowiedź przedślubna trzecia : Anita Jaworska, panna, córka Jolanty i Tomasza  i  Krzysztof  Kucharewicz, kawaler, syn Alicji i Jana, oboje zamieszkali w Parafii Kiwity.

·     Pragnę bardzo serdecznie podziękować darczyńcom za złożone w minionym tygodniu ofiary na wymianę głównych drzwi w naszym parafialnym zabytkowym kościele : Teresie i Czesławowi Lipnickim, Józefowi Linowskiemu, Danucie i Tomaszowi Szukis, Salomei  i Janowi Dąbrowskim, Stefanii i Halinie Jakubowskim, Stefanowi Giera, Elżbiecie Głowacz, Tomaszowi i Iwonie Maruszczak, Elżbiecie i Krzysztofowi  Parzych, Krystynie Domareckiej, Teresie Buczel, Helenie Augustyniak, Katarzynie i Aleksandrze Ostrowskim, Krystynie i Czesławowi Jaksina, Mariannie Prokopowicz, Małgorzacie i Henrykowi Szutowicz, Janinie, Januszowi Nowatkowskim i  Edwardowi Wołkowiczowi, Barbarze Parzych, Celestynie i Jackowi Niedźwieckim, Zofii Ochab, Lidii  i Tadeuszowi  Kucharewicz, Helenie i Stanisławowi Hypta, Teresie i Leszkowi Skomorucha  oraz  rodzicom bierzmowanej młodzieży.  Bóg zapłać !

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>