<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

XXVII  Niedziela Zwykła  07 października  2018 roku

Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Dziś wspominamy Najświętszą Maryję Pannę - Różańcową.

 

·    We wtorek 09 października, przypada wspomnienie błogosławionego Wincentego Kadłubka, biskupa.

 

·    W czwartek miesiąca 11 października obchodzimy wspomnienie świętego Jana XXIII, papieża.

 

·    W piątek miesiąca 12 października,  przypada wspomnienie błogosławionego Jana Beyzyma, prezbitera.

 

·    W sobotę miesiąca 13.X, obchodzimy wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

 

·    W przyszłą niedzielę 14 października będziemy przeżywać XVIII Dzień Papieski.  Po Mszach świętych będzie zbiórka na  Fundusz stypendialny Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia ”.  Natomiast tacę gospodarczą przeznaczymy na tzw. wkład własny naszej Parafii,   związany z wymianą dachu na zabytkowej plebanii.  Bóg zapłać !

 

·    Zwyczajem lat poprzednich w październiku kontynuujemy  Nabożeństwa Różańcowe, na które serdecznie zapraszam wszystkich Parafian : od od poniedziałku do piątku o godz.16.00,  natomiast w soboty przez cały rok o godz.9.30. Bardzo proszę, aby w poniedziałki – Różaniec prowadziły  pod kierunkiem Pani Katechetki dzieci z klasy  O – I – II,  we wtorki III  i  IV,  w środy V  i  VI,  we czwartki VII  i  VIII,  w piątki młodzież z III  Gimnazjum i  ze Szkół Ponadgimnazjalnych, zaś w soboty Wspólnota Żywego Różańca.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, żywe kwiaty i wytarcie ławek przed naszą świątynią , rodzinom z Bartnik : Wiesławie i Czesławowi Prokopowicz oraz Bożenie, Pawłowi i Edycie Aleksandrowicz.   Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 13 października po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały teraz  rodziny z Kiwit : Małgorzata Gralczyk, Małgorzata Kolesar i Alicja Kucharewicz. Jednocześnie przekazuje słowa podziękowania mieszkańcom Bartnik, za dwumiesięczne staranie o czystość i estetykę naszego kościoła.  Bóg zapłać !

 

·    W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca 07.X, po Mszy świętej o godz.9.00,  zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Podczas obu Mszy świętych poświecenie wody i pokropienie wiernych ( aspersja ).    Taca dziś na Kurię – ryczałt.  Natomiast  po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    W dzisiejszą niedzielę po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie na plebanii - Parafialną Radę Duszpasterską.

 

·    Spotkanie rodziców i dzieci klasy III przygotowujących się do przyjęcia pierwszej komunii świętej, odbędzie się w niedzielę 21 października po Mszy świętej o godz.11.00. Przypominam o obowiązku uczestniczenia w każdej Mszy świętej niedzielnej. Dzieci wraz z rodzicami po Mszy świętej niedzielnej i po Różańcu, a także po innych okresowych nabożeństwach liturgicznych, zgłaszają się po wpis do dzienniczka kandydata.

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie i czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano ” , ,, Miłujcie się ” , ,, Różaniec ”  i  inne.

 

·    W tym tygodniu od piątku do niedzieli 12-14.X, odbędzie się XVIII Triduum Różańcowe w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Szczegóły na plakacie.

 

·    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom minionego i przyszłego tygodnia, przekazuję najlepsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.Szczęść Boże!

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>