<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego 08 kwietnia  2018 r.   
Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna jednocześnie 74 Tydzień Miłosierdzia. Za tydzień taca będzie przeznaczona na potrzeby charytatywne i dzieła prowadzone przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

 

·    Jutro w poniedziałek 09 kwietnia, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego ( przeniesiona z 25.III.). To także Dzień Świętości Życia.

 

·    W piątek 13 kwietnia będziemy wspominać świętego Marcina I, papieża i męczennika.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i za kwiaty następującym rodzinom : Edycie i Magdalenie Maruszczak, Stefanowi i Romanowi Giera oraz Stanisławie Bartnikowskiej.  Serdeczne Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 14 kwietnia po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Jan i  Krzysztof Dąbrowscy oraz Leszek Augustyniak.

 

·    Można wziąć do swoich domów wodę chrzcielną, poświęconą w Wielką Sobotę. Są na miejscu przygotowane specjalne słoiczki na tę wodę.

 

·    W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca 08.IV. taca gospodarcza, jest przeznaczona na dofinansowanie budowy nowego, dębowego Krzyża Misyjnego, który będzie ustawiony na miejscu obecnego metalowego Krzyża i uroczyście poświęcony wraz z nową tablicą, w niedzielę  20 maja 2018 roku o godz.11.00.   Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie oraz  czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano”,  ,,Miłujcie się ”,  ,, Różaniec ” i inne.

 

·    Proszę i zachęcam do zamawiania intencji Mszy świętych w dni powszednie w kwietniu i w maju.

 

·    Bóg zapłać za wpłacanie składki rocznej w wysokości 30 złotych od każdej rodziny, na opłacanie faktur za wywóz nieczystości stałych z naszego Cmentarza parafialnego. Pragnę poinformować, iż od 01 marca 2018 roku, Zakład Odpadów Komunalnych w Sękitach, podniósł stawkę ze 107 złotych za 1 pojemnik,  do 174 złotych za 1 pojemnik.  Przy Cmentarzu stoją trzy kontenery.   Jest to bardzo wysoka podwyżka, która przewyższy bieżącą składkę. Apeluję, aby nie wrzucać innych odpadów, które nie są z Cmentarza.

 

·    W przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską, po Mszy świętej o godz.11.00, w domu parafialnym.

 

·     Zapowiedź przedślubna druga :  Michał Łukasz Maruszczak, kawaler, syn Stefana i Lilli, zamieszkały Rokitnik, Parafia tutejsza   i  Magdalena Ciosek, panna, córka Krzysztofa i Bożeny, zamieszkała Parafia  Kandyty.

 

Niedziela Wielkanocy  01 kwietnia  2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·      Dziś przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Proszę przyjąć moje kapłańskie życzenia : zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych w gronie rodziny i przyjaciół, a także silnej wiary w to, że z Jezusem Zmartwychwstałym, można pokonać różne trudności życiowe.  Niech radość pustego grobu Jezusa, umacnia nas w czynieniu dobra, abyśmy stawali się odważnymi świadkami wiary i nadziei na lepsze chrześcijańskie jutro. Szczęść Boże!

 

·      Jutro w II Dzień Świat Wielkanocnych Msze święte jak w niedzielę, tj. o godz.9.00 i 11.00.  Taca jutrzejsza tradycyjnie już w całej Polsce, będzie przeznaczona na inwestycje  i rozwój Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ( którego też jestem absolwentem ) .  Bóg zapłać !

 

·      Jutro 02 kwietnia będziemy przeżywać 13 rocznicę odejścia do Domu Ojca, naszego Papieża Polaka Św. Jana Pawła II.

 

·      Jak każdego roku w Oktawie Wielkanocy w dniach 4-5-6 kwietnia, będę wraz z kapłanami z Metropolii Warmińskiej na Rekolekcjach kapłańskich w Stoczku Klasztornym. Będę się modlił i sprawował Eucharystię również za całą naszą wspólnotę parafialną w Kiwitach.  Serdeczne proszę Parafian o modlitwę w intencji  nas kapłanów.  Bóg zapłać !

 

·      Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności  Strażakom z OSP w Kiwitach, za przygotowanie w Wielką Sobotę ogniska liturgicznego , niesienie Krzyża procesyjnego, baldachimu i asystowanie kapłanowi z Najświętszym Sakramentem. Dziękuję również Wspólnocie Żywego Różańca, Zespołowi Ludowemu ,, Kiwitczanki ”, Organistce i Chórowi parafialnemu, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych rocznicowych, ministrantom, lektorkom, młodzieży i dorosłym Parafianom za poprowadzenie Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek, niesienie chorągwi i poduszek procesyjnych , Paschału Wielkanocnego, Figury Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego, a także wszystkim za gorliwy udział w Świętym Triduum Paschalnym.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·      W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·       Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, piękne kwiaty doniczkowe, cięte, tuje i przygotowanie Ciemnicy oraz symbolicznego Grobu Jezusa mieszkańcom Kiwit ( lewa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego ),. Serdeczne Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 07 kwietnia po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Piotr Maruszczak, Stefan Giera, Mirosław Błażewicz i Łukasz Sulej.

 

·      Wyrażam słowa podziękowania  Panu Franciszkowi Przybylskiemu z Kiwit, za chętne i bezinteresowne naprawienie tuby, niezbędnej w czasie procesji rezurekcyjnej.  Bóg zapłać !

 

·      Bardzo dziękuję również  Panu Janowi Jackowskiemu z Kiwit,  za chętne i bezinteresowne oczyszczenie oraz pomalowanie dwóch ławek w alejce przed kościołem. Bóg zapłać !

 

·      W przyszłą drugą niedzielę miesiąca 08.IV. taca gospodarcza, będzie przeznaczona na dofinansowanie budowy nowego, dębowego Krzyża Misyjnego.  Bóg zapłać !

 

·      W tym tygodniu w piątek 06 kwietnia z racji Oktawy Wielkanocy - post nie obowiązuje.

 

·      Zachęcam i proszę o nabywanie i czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano”,  ,,Miłujcie się ”,  ,, Różaniec ” i inne.

 

·      Zapowiedź przedślubna pierwsza :  Michał Łukasz Maruszczak, kawaler, syn Stefana i Lilli, zamieszkały Rokitnik, Parafia tutejsza   i  Magdalena Ciosek, panna, córka Krzysztofa i Bożeny, zamieszkała Parafia  Kandyty.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>