<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

            XIV  Niedziela Zwykła  08 lipca  2018 r.    Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Dziś w Stoczku Klasztornym o godz.13.00, będzie transmitowana Msza święta przez  TVP  POLONIA.

 

·    Jutro 09 lipca – to Dzień Nieustającego Różańca.

·    W środę 11 lipca przypada Święto świętego Benedykta, opata, Patrona Europy.

 

·    W czwartek 12 lipca będziemy wspominać świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, Patrona Archidiecezji Warmińskiej.

 

·    W piątek 13 lipca przypada wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.  W tym dniu zapraszam na Różaniec Fatimski o godz.16.30.

 

·    W sobotę 14 lipca wspominamy świętego Kamila de Lellis, prezbitera  i  świętego Henryka, cesarza.

 

·    W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca, taca gospodarcza jest, przeznaczona na odnowienie kaplicy przedpogrzebowej i malowanie zakrystii naszego kościoła.  Bóg zapłać !

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie,   żywe kwiaty, wytarcie ławek przed naszą świątynią, podlanie kwiatów przy Krzyżu Misyjnym, następującym rodzinom : Bożenie Potasznik,  Katarzynie Potasznik oraz Teresie Lipnickiej i Karolinie Kędzierskiej, a także Nowożeńcom : Marcie i Łukaszowi Jakubczak również za żywe kwiaty do naszego kościoła. Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 14 lipca,  po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Lilia Kuryłowicz, Maria Babik  i  Halina Kuryłowicz. Zachęcam również  i proszę o przynoszenie do naszej świątyni kwiatów ogrodowych i polnych.

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie oraz  czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano”,  ,,Miłujcie się ”,  ,, Różaniec ” i inne.

 

·    W przyszłą niedzielę 15 lipca taca będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum ” w Olsztynie – ryczałt.

 

·    Poświęcenie pojazdów, kierowców i podróżujących, będzie w niedziele 22 lipca, po obu Mszach świętych, o godz.9.00  i  11.00.

 

·    Zwracam się z prośbą do Parafian o przegląd i ewentualne naprawienie uszkodzonych elementów ozdobnych w chorągwiach procesyjnych, a dopiero później schowanie ich do pokrowców.

 

·    Przypominam, iż wszystkie dekoracje parafialne na Boże Ciało, powinny znajdować się w kościele na chórze, a nie u osób prywatnych.

 

·    Uprzejmie informuję osoby i rodziny, które chcą od października 2018 roku, korzystać z pomocy charytatywnej CARITAS i otrzymywać dary żywności przy naszej Parafii, aby koniecznie zgłosiły się w lipcu lub najpóźniej w sierpniu do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kiwitach, po Skierowanie.

 

·    Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach, życzę pięknej pogody, regeneracji sił, bezpieczeństwa i rozwagi, a także pamięci o chrześcijańskich obowiązkach i dobrych uczynkach.  Szczęść Boże !

 

·    W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku naszych byłych Parafian : ś+p Helenę  Królik w wieku 90 lat ;  ś+p Ryszarda Muszak w wieku 60 lat i  ś+p Jana Perduta w wieku 54 lat.  Wszyscy oni spoczęli na Cmentarzu w Kiwitach obok swoich bliskich zmarłych. Rodzinie raz jeszcze przekazuję wyrazy współczucia i dar modlitwy w Ich intencji. ,, Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a Światłość Wiekuista, niechaj Im świeci.  Niech odpoczywają w pokoju wiecznym ” . Amen.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>