<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

XXVII  Niedziela Zwykła  08 października  2017 roku.

Ogłoszenia duszpasterskie.

·    W dzisiejszą niedzielę  po Mszach świętych w całej Polsce jest prowadzona zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych rodzin w ramach  Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” .  Będzie to XVII Dzień Papieski pod hasłem ,, Idźmy naprzód z nadzieją .  Bóg zapłać ! Szczegóły na tablicy ogłoszeń -plakat.

·    Jutro 09 października przypada wspomnienie liturgiczne błogosławionego Wincentego Kadłubka, biskupa.  To także Dzień Nieustającego Różańca.

·    W środę 11.X, wspominać będziemy św. Jana XXIII, papieża.

·    W czwartek 12.X,  będzie wspomnienie błogosławionego Jana Beyzyma, prezbitera.

·    W piątek 13 października przypada wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

·    Sobota 14 października  – to wspomnienie liturgiczne świętej Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.  To także Dzień Edukacji Narodowej.  Ogarniamy modlitwą różańcową nauczycieli  i wychowawców oraz wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie młodego pokolenia Palaków.

·    Zwyczajem lat poprzednich w październiku rozpoczęliśmy Nabożeństwa Różańcowe, na które serdecznie zapraszam wszystkich Parafian : od poniedziałku do piątku o godz.16.00,  natomiast w soboty przez cały rok o godz.9.30.  Bardzo proszę, aby w poniedziałki – Różaniec prowadziły pod kierunkiem Pani Katechetki dzieci z klasy OIII,    we wtorki  III i IV,   w środy V i  VI,   we czwartki  VII i II Gimnazjum, w piątki klasa III Gimnazjum, zaś w soboty Wspólnota Żywego Różańca.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty następującym  rodzinom : Krystynie Dajnowskiej, Teresie Kruszel  i  Irenie Borsuk.  Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 14 października, po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Jadwiga Jurgielewicz, Andrzej Wierciszewski, Maria Wapniewska i Danuta Bekieszczuk.

·    Bardzo dziękuję za ofiary złożone na nowe drzwi w naszym kościele rodzinom : Irenie i Janowi Maruszczak oraz Halinie i Krzysztofowi Jędrysek.  Bóg zapłać !

·    Po Mszy świętej w każdą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po  ,, Ziarno ” .

·    W kruchcie naszego kościoła jest do nabycia prasa katolicka:,,Gość Niedzielny ”, ,, Mały Gość ”, ,,Miłujcie się”.

·    W przyszłą niedzielę 15.X, w całej Polsce będzie liczenie wiernych obecnych w kościele i osób przystępujących do Komunii świętej, w celach statystycznych i  socjologicznych. W tym dniu taca będzie przeznaczona  na Wyższe  Seminarium  Duchowne ,,Hosianum ” w Olsztynie.

·    W październiku są jeszcze wolne intencje mszalne. Można zamawiać w różnych potrzebach, za żywych i zmarłych.

·    Od dziś są już wyłożone w kruchcie kościoła i na stoliku pod chórem kartki na WYPOMINKI ( Zaduszki ) .  Bardzo proszę o czytelne wypełnianie i wyraźne wpisywanie imion i nazwisk osób zmarłych.  Proszę zaznaczyć czy Wypominki maja być : miesięcznepółroczne  czy  roczne.

·    Przekazuje słowa podziękowania tym, którzy włączyli się w akcję modlitewną ,, Różaniec do Granic ” i pojechali do kościoła stacyjnego w Kandytach, a także modlili się w swoich domach w intencji pokoju i ratunku dla Polski i świata.  Bóg zapłać!

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                              ARCHIWUM >>>