<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>

PROCESJA  REZUREKCYJA  16 kwietnia 2017 ROKU

W  PARAFII  W  KIWITACH, godz.6.00

Niedziela  Palmowa Męki Pańskiej  09 kwietnia  2017 roku.   Ogłoszenia  duszpasterskie.

·     Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień.   To XXXII  Światowy Dzień Młodych.

·    Zapraszam do gorliwego udziału w Święte Triduum Paschalne tj. w Wielki Czwartek ,  w  Wielki Piątek i w Wielką Sobotę, o godz.17.00.  Informacje o Adoracji, Drodze Krzyżowej i Spowiedzi świętej są podane wraz z intencjami.

·    Bardzo serdecznie dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie  następującym rodzinom : Zofii Napiórkowskiej, Wiesławie Prokopowicz  i Mariannie Białkowskiej.   Bóg zapłać !

·    W dzisiejszą niedzielę 09 kwietnia po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.  Taca dziś jest przeznaczona na wykup kościołów poewangelickich .   Bóg zapłać !

·    Uprzejmie proszę, aby już w tym tygodniu w Wielką Środę 12 kwietnia przygotowali Ciemnicę  i  Grób Pana Jezusa , a po Świętach Wielkanocy w sobotę 29 kwietnia rozebrali tę dekorację i posprzątali nasz kościół- mieszkańcy Kiwit : kolonie w kierunku Połapina i Trutnowa.  Bóg zapłać !

·    Tak jak każdego roku, bardzo dziękuję za zorganizowanie składki ofiar na zakup żywych ciętych i doniczkowych kwiatów oraz tuj do Ciemnicy i symbolicznego Grobu Pana Jezusa, a także na trzy Ołtarze.  Tymi ofiarami dysponują w całości osoby przygotowujące dekorację Wielkanocną.

·    Pragnę bardzo serdecznie podziękować Wójtowi naszej Gminy Kiwity Panu inż. Wiesławowi Tkaczukowi,  za osobiste zaangażowanie i zrealizowaną obietnicę uruchomienia nowego, bardziej bezpiecznego punktu poboru wody, który obecnie znajduje się w prawym rogu Cmentarza. Serdeczne Bóg zapłać. Poprzednie ujęcie wody było po przeciwnej stronie jezdni na wzgórzu głębokiego rowu, co stwarzało potencjalne niebezpieczeństwo wypadu.   Można już od tygodnia korzystać z dwóch nowych kranów wewnątrz Cmentarza parafialnego.

·    W tym tygodniu w Wielki Wtorek , w naszej Parafii  11 kwietnia,  od godz.11.00 do 13.00,  będą wydawane dary żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej,  dla osób i rodzin, ze skierowaniem z GOPS - w Kiwitach.   Zapraszam serdecznie.  Jednocześnie wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności  Panu Prezesowi Rafałowi Parzych, za chętny i bezinteresowny transport  tych darów z Olsztyna. Bóg zapłać.

·    Drodzy Parafianie !  w związku z zakończonymi urzędowymi procedurami - wymiany drzwi głównych w naszym zabytkowym kościele parafialnym, na nowe dębowe już w maju br. ,   zwracam się z serdeczną prośbą o wsparcie materialne od każdej rodziny w wysokości 100 zł.  Należy już wnieść  opłatę w ciągu dwóch tygodni za wykonanie kosztownych stratygraficznych badań konserwatorskich, analiz laboratoryjnych, profesjonalny projekt, kosztorys, wydanie zaleceń, pozwoleń, precyzyjne wykonanie drzwi na wzór z kruchty północnej naszego kościoła oraz na wzór katedry w Toruniu i Bydgoszczy.    Całkowity koszt tej historycznej inwestycji wynosi 30.000 zł.   Połowę zapłaci nasza Parafia, a drugą połowę będę szukał u darczyńców.

·    W minionym tygodniu w piątek 07.IV,  odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś+p Antoniego Prokopowicza, który został pochowany na Cmentarzu parafialnym w Kiwitach, natomiast w Wielką Środę 12 kwietnia, będzie pogrzeb ś+p Bronisława Kułdo, który po Mszy świętej o godz.13.00 w kościele w Kiwitach,   spocznie na Cmentarzu komunalnym w Sarnowie.  Rodzinom raz jeszcze przekazuję wyrazy współczucia i modlitwy. ,, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym”.  Amen.

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl