<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

XIV Niedziela  Zwykła  09 lipca 2017 roku.    Ogłoszenia.

·    Dzisiejsza niedziela 09.VII, to Dzień Nieustającego Różańca.

·    We wtorek 11 lipca przypada Święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy.

·    W środę 12 lipca będzie wspomnienie świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, patrona Archidiecezji Warmińskiej.

·    W czwartek 13 lipca będziemy wspominać świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

·    W piątek 14 lipca przypada wspomnienie świętego Kamila  de Lellis, prezbitera oraz świętego Henryka, cesarza.

·    W sobotę 15 lipca przypada wspomnienie świętego Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, za posprzątanie i  żywe kwiaty oraz wytarcie ławek przed kościołem następującym  rodzinom : Teresie, Marcie i Magdalenie Langkau,  Małgorzacie i Paulinie Langkau oraz Adamowi Jarzyńskiemu.   Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 15 lipca po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały  rodziny : Dariusz Malinowski, Barbara Kułdo, Wiesław Tkaczuk, Tomasz Maruszczak i Krzysztof Bekieszczuk.  Zachęcam  do przynoszenia do kościoła również kwiatów z własnych ogrodów i  działek.

·    Po Mszy świętej w każdą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po  obrazki wakacyjne.

·    Uprzejmie proszę o nabywanie i czytanie czasopism katolickich wyłożonych w kruchcie kościoła, ,, Mały Gość ”, „ Gość Niedzielny”,,L'Osservatore Romano”, ,, Miłujcie się ”.

·    Taca w przyszłą niedzielę 16 lipca, będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum” w Olsztynie.

·     Pragnę bardzo serdecznie podziękować Parafianom, za złożone w ostatnim czasie ofiary na wymianę  drzwi głównych w naszym kościele : Bożena i Zbigniew Szypulscy oraz Maria Krzykalska.  Bóg zapłać !   Drodzy Parafianie, jak już zauważyliście, w ubiegłym tygodniu zostały wstawione nowe masywne dębowe drzwi do naszego kościoła. Jest to wydarzenie historyczne i ważne, bowiem każde pokolenie na przestrzeni lat dba i troszczy się o świątynię parafialną, wypełniając w ten sposób  V Przykazanie kościelne, które brzmi ,, troszczyć się o potrzeby wspólnoty kościoła ”.

·    Spółka OKO-LUX  z Warszawy, zaprasza na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego ( profilaktyka jaskry i zaćmy), w dniu 12 lipca ( środa ) od godz.08:00 do 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kiwitach nr 2. Telefon nr (22) 308-05-03  lub osobiście.

·    Za zgodą Księdza Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego, odbędzie się w następny wtorek 18 lipca 2017 roku, o godz 16.00 w Kiwitach na parkingu przed kościołem – bezpłatna zbiórka zużytego  i niepotrzebnego sprzętu elektronicznego i elektrycznego pod hasłem ,, Oczyść dom i świat z elektrośmieci i zostań patronem polskich misjonarzy” Te elektroodpady nie mają już wartości użytkowej, ale mają wartość surowców odzyskanych po ich przetworzeniu. Jest to szczytny cel, ponieważ w ten sposób pomagamy w realizacji misyjnych projektów edukacyjnych i humanitarnych w Afryce, a także aktywnie włączamy się w ochronę naturalnego środowiska. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

·    W miniony czwartek 06 lipca wyruszyła już  XXVII Warmińska Pielgrzymka Piesza  z Kętrzyna do Ostrej Bramy w Wilnie, natomiast 30 lipca  z konkatedry w Olsztynie, wyruszy XXXIV  Piesza Pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę. Tego roczne hasło obu Pielgrzymek brzmi ,, Idźcie i głoście ” . Chętni pątnicy miele widziani.

·    Pragnę podziękować Panom : Józefowi Borsukowi oraz Krzysztofowi Jędryskowi  i Zbigniewowi Domareckiemu, za sprawne  i  bezinteresowne usunięcie przeszkody komunikacyjnej w postaci wystającego kamienia w bramie wjazdowej do kościoła.  Serdeczne Bóg zapłać!

·       Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                    ARCHIWUM >>>