<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

      XXIII  Niedziela Zwykła  09 września  2018 roku

 Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Dziś rozpoczyna się VIII Ogólnopolski Tydzień Wychowania pod hasłem ,, Wybór drogi ” .

 

·    W dzisiejszą  niedzielę 09 września o godz.11.00  w Gietrzwałdzie odbywają się uroczystości odpustowe połączone z  archidiecezjalnymi dożynkami ku czci Najświętszej Maryi Panny Gietrzwałdzkiej.  To także Dzień Nieustającego Różańca.

 

·    W środę 12 września przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

 

·    W czwartek 13 września obchodzimy wspomnienie świętego Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

 

·    W piątek 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.  Bardzo serdecznie zapraszam na uroczystą Mszę świętą z homilią, po której będziemy adorować Pana Jezusa na Krzyżu przez ucałowanie, na wzór Wielkiego Piątku.

 

·    W sobotę 15 września będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

 

·    W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca 09 września taca gospodarcza i inwestycyjna - jest przeznaczona na remont kapitalny i wymianę dachu naszej zabytkowej plebanii, na tzw. wkład własny.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, żywe kwiaty, wytarcie ławek przed naszą świątynią i podlanie kwiatów przed Krzyżem Misyjnym ,  następującym rodzinom : Irenie Kapuścińskiej, Krystynie Kwaśniewskiej i Karolowi Jaworskiemu.   Bóg zapłać.  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 15 września  po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały następujące rodziny z Bartnik :  Romuald Fic,  Bogusław Piotrowski,  Dymitr Kowalew,  Tadeusz Czeszewski  i  Michał Mickiewicz.  Zachęcam również  i proszę o przynoszenie do naszej świątyni kwiatów ogrodowych i polnych.  Bardzo dziękuję za kwiaty Danucie Kuształa.

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie oraz  czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano”,  ,,Miłujcie się ”,  ,, Różaniec ” i inne.

 

·    Przypominam o uregulowaniu rocznej składki od każdej rodziny na wywóz śmieci z naszego cmentarza parafialnego.

·    W dzisiejszą niedzielę 09 września podczas obu Mszy świętych będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klasy ,, O ”  i  ,, I ” , a także błogosławieństwo wszystkich dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci z rodzicami i dziadkami.

 

·    DRODZY  PARAFIANIE !   W  Imię Boże rozpoczęliśmy 27 sierpnia  I - Etap, prac remontowych na budynku zabytkowej plebanii od strony północnej i wschodniej.   Przedmiotem inwestycji jest remont kapitalny budynku. Prace obejmują wymianę ceramicznego pokrycia dachowego wraz z opierzeniami – na pokrycie z dachówki ceramicznej ,, holenderki ” Creaton Sinfonie w kolorze czerwieni naturalnej.  Dodatkowe prace obejmują niezbędne naprawy więźby dachowej, prace remontowe kominów, montaż płotków śniegowych i wymianę istniejącego całego orynnowania.  Opierzenia i orynnowanie będzie z blachy tytan-cynk w kolorze naturalnym. Są wykonywane również niezbędne prace ciesielskie : nowe łaty, kontrłaty, deskowanie impregnowane impregnatem bezbarwnym itd.  Prace na tym obiekcie zabytkowym potrwają 4 tygodnie.  Po zakończeniu prac remontowych dachu plebanii, mogą zgłaszać się do mnie rodziny, które potrzebują drewno na opał, używane rynny, część pozyskanych starych dachówek i inne jeszcze elementy rozbiórkowe.  Proszę o modlitwę o bezpieczny i skuteczny przebieg tej ważnej i potrzebnej inwestycji.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>