<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

PLAN REKOLEKCJI  ADWENTOWYCH

II  Niedziela  Adwentu  10 grudnia  2017 roku. Ogłoszenia.

·    Trwa ADWENT  w  nowym roku liturgicznym 2017/2018, którego hasło  brzmi ,, Duch, który umacnia miłość ”. To czas radosnego , ale i modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Pamiętajmy o dobrych uczynkach i wyciszeniu.

·    W Adwencie zapraszam dzieci i młodzież, a także dorosłych na Roraty : w środy o godz. 16.00  i  w soboty o godz.10.00, z lampionami lub ze świecami.

·    Jutro  obchodzimy wspomnienie św. Damazego I , papieża.

·    We wtorek 12 grudnia przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.

·    We wtorek 12 grudnia będą w Kiwitach przy Gminnym Ośrodku Kultury nr 2 - bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat. Plakat na tablicy ogłoszeń.

·    W środę 13 grudnia, będzie wspomnienie świętej Łucji, dziewicy i męczennicy, patronki chorób oczu ( od słowa łacińskiego lux-lucis, tzn. światło, jasność.  Ten dzień to smutna 36 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Ogarnijmy naszymi modlitwami wszystkich, którzy zginęli, zostali ranni, byli internowani i więzieni. Prośmy, niech Boże Miłosierdzie zagoi rany przeszłości i uczy nas przebaczenia i pojednania.

·    W czwartek 14 grudnia przypada wspomnienie świętego Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

·    UWAGA ! Już w tym tygodniu w piątek 16.XII, w Imię Boże rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii, na które wszystkich bardzo serdecznie zapraszam. Plan jest umieszczony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Będę wdzięczny za upieczenie ciasta i inne dary serca na stół rekolekcyjny. Serdeczne Bóg zapłać !

·    W sobotę16.XII rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

·    W dzisiejszą II Niedzielę Adwentu, po Mszach świętych w całej Polsce, będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Bóg zapłać !

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, za posprzątanie i złożoną ofiarę na zakup oliwy do świec (w miejsce kwiatów ), rodzinom : Włodzimierzowi  Kiłyk, Julianowi Kuriata, Krystynie, Natalii  i  Arturowi Błażewicz oraz Andrzejowi Lipińskiemu. Jednocześnie dziękuję wszystkim mieszkańcom Kiwit za dbałość w ostatnich miesiącach, o naszą świątynię parafialną. Bóg zapłać !

·    W tym 2017 roku, powierzam wystrój naszego kościoła parafialnego na Uroczystość Narodzenia Pańskiego, w dniach 18-22 grudnia , mieszkańcom Kobieli : wieś i kolonie strona lewa wraz z rodzinami Teresy i Zenona Lipnickich oraz Feliksa, Stanisława i Lilii Kuryłowicz. Jednocześnie już z góry proszę te rodziny, które będą dekorowały naszą świątynię, aby w sobotę 03 lutego 2018 roku, po Mszy świętej o godz.10.00, rozebrały choinki, dekoracje i zabezpieczyły na kolejny rok.  Bóg zapłać !

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno”.

·    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich, takich jak : ,, Gość Niedzielny ” , ,, Mały Gość ”, ,, L'Oservatore Romano” , ,, Miłujcie się    i  inne.

·    W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na kwartalny ryczałt do Urzędu Skarbowego, od każdego zameldowanego mieszkańca naszej Parafii.

·     Można nabywać w zakrystii świece Caritas w ramach corocznej akcji  – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ( świece małe i duże ) .

·    Można jeszcze się zgłosić najpóźniej do 22 grudnia 2017 roku do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kiwitach, po skierowanie do korzystania z pomocy żywnościowej z Caritas, wydawanej w domu parafialnym w Kiwitach. Dochód osoby samotnie gospodarującej nie może przekraczać 1268 złotych, natomiast w rodzinie 1028 zł.

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                              ARCHIWUM >>>