<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Misje Święte – 18-22.03.2018 r.

 

      VI  Niedziela  Zwykła  11  lutego 2018 roku.  Ogłoszenia.

 

·    W dzisiejszą niedzielę 11 lutego we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny  z Lourdes, obchodzimy XXVI – Światowy Dzień Chorego. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich chorych na ciele i duszy na Mszę świętą o godz.9.00  i  11.00.    Modlitwa Różańcowa w intencji wszystkich chorych i ich opiekunów, rozpocznie się o godz.10.30.   Podczas obu Mszy świętych można przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.  Zwracam się z apelem i prośbą do rodzin, a także sąsiadów o pomoc dla samotnych i osób w podeszłym wieku w dotarciu do naszej świątyni. Już z góry serdeczne - Bóg zapłać - za każdy gest miłosierdzia.

 

·    Dziś przeżywamy szóstą i ostatnią niedzielę zwykłą przed Okresem Wielkiego Postu.

 

·    W tym tygodniu w  ŚRODĘ  POPIELCOWĄ 14 lutego, rozpoczniemy WIELKI  POST.  Powinien to być czas wyciszenia, trzeźwości, osobistej refleksji i zadanie sobie pytania : co mogę zmienić i poprawić w swoim życiu, by być lepszym człowiekiem ?   Pamiętajmy o dobrych postanowieniach wielkopostnych.  Msze święte o godz.10.00 i 18.00.  Posypanie głów popiołem oznacza nasze przemijanie, a także pokutę i gotowość nawrócenia. Ofiary składane na tacę w tym szczególnym dniu, będą przeznaczone na jałmużnę wielkopostną.  W  Środę Popielcową obowiązuje ścisły post.

 

·    Każdego roku w Środę Popielcową rozpoczynają się trwające do pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu – Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

 

·    Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich Parafian na DROGĘ  KRZYŻOWĄ w piątki Wielkiego Postu, o godz.16.00.

 

·    W sobotę 17.II,  przypada wspomnienie Świętych Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny.

 

·    GORZKIE  ŻALE  będziemy śpiewać po Mszy świętej o godz.9.00  w  I , III  i  V  Niedzielę Wielkiego Postu, natomiast  po Mszy świętej o godz.11.00  w  II , IV  i VI  Niedzielę Wielkiego Postu.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ”.

 

·     Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 17 lutego po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny z Rokitnika : Hanna Kaczorowska, Anna Kaczorowska i Anna Maruszczak.

 

·    Bardzo dziękuję za złożoną ofiarę na nowe drzwi w naszym kościele Emilii i Rafałowi Mejka. Bóg zapłać !

 

·    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich, takich jak : ,, Gość Niedzielny i ,, Mały Gość ” w cenie po 5 zł, ,, L'Oservatore Romano” , ,, Miłujcie się 

 

·    W dzisiejszą II niedzielę miesiąca 11 lutego taca gospodarcza, jest przeznaczona dokończenie spłaty nowych drzwi w naszym kościele.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Bardzo dziękuję kilku rodzinom za zaproszenie mnie na dodatkową kolędę i gościnę, a także za ofiary od tych rodzin, które były w pracy czy na feriach zimowych.  Bóg zapłać !

 

·    W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum ” w Olsztynie, jako nasz parafialny comiesięczny ryczałt.  Bóg zapłać !

 

·    Zapraszam osoby chętne do utworzenia Komitetu Budowy Nowego Dębowego Krzyża Misyjnego.

 

·    Pragnę podziękować bardzo serdecznie Państwu : Teresie i Zenonowi Lipnickim z Kobieli, za ofiarowanie zabytkowej inkrustowanej szarfy, do poruszania dzwonkiem przy zakrystii  w naszym kościele.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Bóg zapłać za wpłaty od każdej rodziny -  na wywóz nieczystości  stałych z naszego Cmentarza parafialnego.

 

·    W lutym i w marcu w dni powszednie są jeszcze wolne intencje Mszy świętych.

 

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

          <<< strona główna                                                              ARCHIWUM >>>