<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

Procesja w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,

czyli Boże Ciało 15 czerwca 2017 roku w Kiwitach.

Niedziela  Najświętszej Trójcy  11.06. 2017 roku.  Ogłoszenia.

·    Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

·    Wtorek 13 czerwca, to wspomnienie świętego Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

·    W środę 14 czerwca przypada wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika.

·    W sobotę 17 czerwca, przypada wspomnienie świętego Brata Alberta C   hmielowskiego, zakonnika.

·    UWAGA !!! w tym tygodniu w czwartek 15 czerwca, będziemy świętować  UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA  I  KRWI  CHRYSTUSA, czyli  BOŻE CIAŁO.  W tym dniu prawdziwy katolik powinien uczestniczyć we Mszy świętej i publicznie wyznać swoją wiarę w Procesji Eucharystycznej.  Msze święte o godz.8.00 i 10.00.  Po drugiej Mszy świętej sprawowanej w intencji wszystkich Parafian i Gości, będzie procesja do 4 Ołtarzy. Bardzo proszę o przyozdobienie Obrazami i symbolami Eucharystycznymi swoich domów, a  szczególnie wzdłuż trasy procesji. Tradycyjnie już proszę o przygotowanie  I Ołtarza mieszkańców Bartnik;  II Ołtarza mieszkańców Rokitnika;  III Ołtarza parafian z Kiwit ( mieszkańcy szkoły ) ;  a  IV Ołtarza mieszkańców Kobieli ( kolonia prawa strona ).  Za baldachimem idą osoby śpiewające z książeczkami. Chłopcy i dziewczynki pierwszokomunijne idą w albach przed ministrantami. Do sypania kwiatków proszę dziewczynki z klasy  : O ; I ; II i III, pod czujnym okiem pani katechetki i rodziców.  Obowiązkowa próba sypania kwiatków, będzie w najbliższy wtorek 13 czerwca, po Mszy świętej o godz.17.00. Pozostałe informacje są ujęte w osobnej zakładce ,,Procesja”.

·    Codziennie, o godz16.40 zachęcam i zapraszam do udziału w śpiewanej Litanii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i rozważaniami o Świętym Bracie Albercie Chmielowskim.

·    W przyszłą niedzielę 18 czerwca,  taca będzie przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.

·    Pragnę zaprosić Szanownych Parafian i Gości na doroczny Odpust parafialny ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła w najbliższą niedzielę 18 czerwca o godz.11.00.  Będzie dogodna sposobność do Spowiedzi świętej w czasie obu Mszy świętych i możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Do udziału i pomocy zapraszam, jak zawsze Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiwitach do niesienia Krzyża i baldachimu oraz asystowania Księdzu Celebransowi w czasie Procesji Eucharystycznej.  Duży Różaniec poniosą Członkinie Żywego Różańca.  Do procesji bierzemy chorągwie pojedyncze : Jakub Adamkiewicz i Arkadiusz Lubowicki, natomiast duże chorągwie ze wstążkami : Karol Jaworski, Krzysztof Bekieszczuk, Sebastian Przybysz i Krzysztof Stefanowicz. Szarfy poniosą Panie ,, Kiwitczanki” w strojach ludowych i Mamy młodzieży bierzmowanej. Obraz Matki Bożej będą nieść : Katarzyna Zawadzka, Patrycja Dąbrowska, Wiktoria Grzegorczyk i Martyna Filipek.  Poduszki poniosą : Wiktoria Bartnikowska, Martyna Przybysz, Marta Wojczulanio i Natalia Błażewicz.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, piękne bukiety żywych kwiatów i wytarcie ławek przed kościołem rodzinom : Annie Skarul, Celestynie Niedźwieckiej z dziećmi Hubertem i Martyną, Teresie i Stanisławowi Jakubowskim oraz Angelice Siedleckiej z Galin i Adrianowi Perlejewskiemu z Krekol.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 17 czerwca, po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały  rodziny : Andrzeja i Łukasza Kufieta  oraz  Józefa Wawrykiewicza.

·    Pragnę bardzo serdecznie podziękować następującym Parafianom, za złożone w minionym tygodniu ofiary na wymianę  głównych drzwi w naszym kościele : Beata i Leszek Augustyniak, Władysława i Bogdan Augustyniak, Krzysztof i Teresa Świerzewscy, Justyna Bartnikowska & Kamil Kucharewicz, Stanisława i Zbigniew Bartnikowscy oraz Irmgarda Książek.  Serdeczne Bóg zapłać !

<<< strona główna                                                                    ARCHIWUM >>>