<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

         XXXII  Niedziela Zwykła  11 listopada  2018 roku,

        100 – rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca 11 listopada, taca gospodarcza jest przeznaczona na przegląd i naprawę pieca przed sezonem grzewczym oraz na zakup opału  ( pelletu ) do naszego  kościoła.  Bóg zapłać !

 

·    Jutro wspominamy świętego Jozafata, biskupa i męczennika.

 

·    We wtorek 13 listopada przypada wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,  pierwszych męczenników Polski.

 

·    W czwartek 15 listopada będzie wspomnienie świętego Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.

 

·    W piątek 16 listopada przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

 

·    Zaduszki połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego, są czytane codziennie 20 minut przed każdą Mszą świętą, a  w soboty po Mszy świętej.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za wygrabienie liści przed świątynią , posprzątanie, podlanie wszystkich chryzantem  i wytarcie ławek przed kościołem oraz za złożoną ofiarę( zamiast kwiatów),  na zakup środków czystości następującym rodzinom z Kiwit : Annie i Henrykowi Skarul, Teresie i Stanisławowi Jakubowskim oraz Celestynie i Jackowi Niedźwieckim.  Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 17.XI,   po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały następujące rodziny :  Józef i Krystyna Krawczyszyn, Halina i Mariusz Kotowicz oraz  Anna  i Henryk Krawczyszyn.

 

·    Po Mszy świętej w każdą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po ,, Ziarno ” .

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie i czytanie gazet katolickich, wyłożonych w kruchcie naszego kościoła.

 

·    Są wyłożone na stoliku pod chórem koperty, a w nich dwie kartki na : Zaduszki  w listopadzie  i  30 Mszy świętych gregoriańskich w ciągu całego roku,  za zmarłych.

 

·    UWAGA !  W dzisiejszą niedzielę 11 listopada  uroczyście obchodzimy 100 – rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, po 123 latach niewoli.  Po każdej Mszy świętej będzie odśpiewany Hymn państwowy. Bardzo dziękuję za wywieszenie flagi narodowej przed domem swojej posesji. To także wyraz naszego patriotyzmu i dziejowej wdzięczności  Panu Bogu i naszym przodkom.  Wczoraj tj. w sobotę 10 listopada była koncelebrowana  Msza święta dziękczynna o godz.11.00 w intencji naszej Ojczyzny,  pod przewodnictwem Księdza Biskupa  Olgierda Jurewicza z Kowna, wraz z liczną delegacją Gości z Litwy oraz Kapłanów z naszej Gminy Kiwity, z udziałem władz państwowych, samorządowych, dowódców i komendantów służb mundurowych, kombatantów, harcerzy, uczniów i nauczycieli ze Szkół Podstawowych naszej Gminy Kiwity,  radnych i sołtysów, a także Stowarzyszenia ,, Łańcuch Wzajemności ” z Krekol, jak również licznie przybyłych Parafian i Gości z różnych miejscowości.

 

·    W przyszłą niedzielę 18.XI, po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie. Będzie to 10- Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.W tym roku będziemy modlić się i wspierać prześladowanych chrześcijan w Pakistanie.  Bóg zapłać !

 

·    W  Uroczystość Wszystkich Świętych ministranci : Szymon i Bartosz Maruszczak,  zbierali przy bramie cmentarnej ofiary do puszek na utrzymanie cmentarza, a zwłaszcza  na opłacenie faktur za wywóz śmieci. Zebrana kwota to – 480 złotych.  Bóg zapłać !  Parafia nasza kilka dni temu otrzymała Fakturę VAT za wywóz w październiku 2018 roku - 10 pojemników śmieci na kwotę 1774 zł.   Bardzo  proszę o pilne uregulowanie wpłat od każdej rodziny 30 zł, w skali roku. W listopadzie będzie 9 śmietników do opłacenia.

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl      Jest nowa galeria zdjęć.

 

 

 

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>