<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>

VI  Niedziela  Zwykła  12  lutego 2017 roku.   Ogłoszenia.

·    We wtorek 14 lutego obchodzimy Święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa,  patronów Europy.

·    W piątek 17 lutego, wspominamy Świętych Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny.

·    Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego” - ,   ,,Małego Gościa ”    ,, L' Osservatore Romano”  i  inne.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno”.

·    W dzisiejszą niedzielę 12 lutego, po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam dzieci przygotowujące się do  I Komunii świętej wraz z rodzicami, na comiesięczną formację duchową i  katechezę.  Taca w tym dniu będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne ,,Hosianum”w  Olsztynie.

·    Uprzejmie proszę,  aby w najbliższą sobotę 18 lutego po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Wanda Demkowska, Jolanta Majek  i Anna Filipek. Jednocześnie dziękuję mieszkańcom Kobieli za trzymiesięczną troskę o czystość naszej świątyni i za kwiaty.  Serdeczne Bóg zapłać !

·    Słowa podziękowania przekazuję parafianom : Zbigniewowi Domareckiemu za rozładunek czwartej już , tony opału ( pelletu ) w tym sezonie grzewczym do naszego kościoła, a także za pomoc panom : Tomaszowi i Patrykowi Jaworskim. Bóg zapłać !

·    DRODZY  I  SZANOWNI  PARAFIANIE !!!  Z  Bożą pomocą i dzięki Waszej życzliwości, zakończyłem wizytę duszpasterską, która trwała w styczniu 3 tygodnie.  Pozwólcie, że dziś przedstawię sprawozdanie roczne i podsumowanie kolędy. W Roku Pańskim 2016 Sakrament Chrztu Świętego przyjęło 10 dzieci,  natomiast Sakramentu Małżeństwa udzieliłem  2 parom.  Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy 7 osób.  W naszej Parafii mieszka około 220 rodzin, czyli 837 osób zameldowanych na stałe.  Około 100 osób przebywa i pracuje za granicą lub w różnych delegacjach i wielotygodniowych podróżach. Ta rozłąka wpływa niestety negatywnie na kondycję i psychikę dzieci i całych rodzin.  Prawie 70 osób z naszej Parafii studiuje lub uzupełnia wykształcenie  średnie, także w soboty i niedziele, nie uczestnicząc we Mszy świętej niedzielnej. Kilkanaście rodzin nie było po kolędzie, z różnych powodów. Kilka rodzin zaprosiło mnie indywidualnie na kolędę, inni mogą to uczynić do końca lutego br.  Osiem rodzin  nie ma ślubu kościelnego, choć nie zachodzą żadne przeszkody kanoniczne.  Ogarniam Ich serdeczną i ufną modlitwą. W czasie trwania kolędy i po jej zakończeniu odprawiłem kilka Mszy świętych za wszystkich Parafian.  Ogólnie klimat był miły, a atmosfera kolędowania była bardzo dobra. Z całego serca pragnę podziękować Parafianom za zamawianie Mszy świętych, ofiary kolędowe, gościnę i różne poczęstunki oraz gościńce ze sobą, a także za zorganizowany przyjazd po kapłana i sprawne odwiezienie.   Przyjmijcie moi Drodzy Parafianie wraz z darem modlitwy za Was - staropolskie słowa - Bóg zapłać !   Parafia nasza od kilku już lat prowadzi działalność charytatywną, współpracując z Caritas Archidiecezji Warmińskiej, sprowadzając różne artykuły spożywcze i jabłka. Weryfikację osób do odbioru żywności przeprowadza Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kiwitach. W tym roku akcję charytatywną kończymy w czerwcu, a nową rozpoczniemy po wakacjach. Ten program pomocy żywnościowej potrwa do 2020 roku.  Pragnę też poinformować, iż w tym roku planowane są Misje święte w naszej Parafii w porze jesiennej.  W maju tego roku będą wymienione - na nowe - drzwi główne w kościele od strony zachodniej. Planujemy też rozpocząć remont chodników i alejek na Cmentarzu parafialnym. Tak więc z Bożą i Waszą ludzką pomocą będziemy wspólnie realizować te plany i zadania.  Szczęść Boże - wszystkim naszym rodzinom.

·       Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>