<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>

II  Niedziela  Wielkiego  Postu 12 marca 2017 roku.   Ogłoszenia  duszpasterskie.

·     Dziś przeżywamy drugą Niedzielę Wielkiego Postu, pamiętajmy o dobrych postanowieniach, o modlitwie, poście i jałmużnie, a także o tym, by zabaw hucznych nie urządzać i w nich nie uczestniczyć.  Jezus mówiąc dziś do nas : wstańcie, nie lękajcie się -  może nas przemienić.

·    Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz.16.00. Zapraszam wszystkich, a  w  sposób szczególny dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej  oraz kandydatów do bierzmowania. Podpisy po Nabożeństwie.

·    Gorzkie Żale po Mszy świętej o godz.9.00 -  w  I , III  i  V Niedzielę Wielkiego Postu,  natomiast po Mszy świętej o godz.11.00 – w  II , IV i  VI  Niedzielę Wielkiego Postu.

·    Jutro w poniedziałek 13 marca przypada 4 rocznica wyboru Papieża Franciszka, na Stolicę Piotrową.  Pamiętajmy o Nim w swoich modlitwach.

·    W piątek 17.III, obchodzimy wspomnienie św. Patryka, bpa.

·    W sobotę 18 marca przypada wspomnienie świętego Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła.   Różaniec o godz.16.30  i  Msza święta wyjątkowo o godz.17.00.

·    Zgodnie z decyzją J.E. Ks. Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego dra Józefa Górzyńskiego od I Niedzieli Wielkiego Postu, we Wszystkich Parafiach, na zakończenie Mszy świętej ma być odmawiana Modlitwa jubileuszowa  z okazji 140 rocznicy objawień w Gietrzwałdzie  i  50 rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

·    Na Ołtarzu bocznym jest wyłożona Księga Trzeźwości.

·    Na stoliku pod chórem są wyłożone tekturowe skarbonki, które mogą wziąć ze sobą do domu, zarówno dzieci jak i dorośli i tam składać jakieś drobne ofiary w ramach wielkopostnych wyrzeczeń.  Te tekturowe skarbonki przynosimy do kościoła wraz ze święconką w Wielką Sobotę.

·    Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego” - ,   ,,Małego Gościa ”    ,, L' Osservatore Romano”  i  inne czasopisma.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno”.

·    W dzisiejszą drugą niedzielę Wielkiego Postu ofiary zbierane do puszek w całej Polsce, są przeznaczone na Dzieło Pomocy polskim misjonarzom, w ramach akcji ,, Ad Gentes”.

·    Dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie    rodzinom z Bartnik :  Teresie Chodorowskiej oraz  Annie Mickiewicz.  Bóg zapłać.

·    Każdego roku w Wielkim Poście w całej Archidiecezji Warmińskiej, jest organizowana jałmużna Wielkopostna, przekazywana obowiązkowo do Kurii Metropolitalnej z przeznaczeniem na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Polska.  Pragniemy w ten sposób , choć  w części wynagrodzić Panu Bogu i bliźniemu różne grzechy i zaniedbania w czynieniu dobra, a także za krzywdy moralne i materialne.  W naszym kościele jest do tego przeznaczona skarbonka w kruchcie, z napisem ,, jałmużna wielkopostna ”.

·    Pragnę bardzo serdecznie podziękować Pani Mariannie Prokopowicz, za chętny i bezinteresowny przegląd komż ministranckich i  drobne poprawki krawieckie  oraz  za doszycie nowej białej koronki do obrusa przy balustradzie komunijnej, a także całej Wspólnocie Żywego Różańca w Kiwitach, za kolejny już nowy obrus ofiarowany na Ołtarz główny.  Bóg zapłać !

·    W dzisiejszą niedzielę 12 marca po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie i formację duchową dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

·    W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku w Kiwitach : ś+p Teresę Giera z Rokitnika,  a  w poprzednim tygodniu ś+p Zofię Geglis z Kobieli.  Rodzinom raz jeszcze przekazuję wyrazy współczucia i pamięci w modlitwie. ,,Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie, a światłość wiekuista, niechaj im świeci...”

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl