<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

   XIX  Niedziela Zwykła  12 sierpnia  2018 r.    Ogłoszenia.

 

·    Sierpień to miesiąc trzeźwości narodowej. Biskupi polscy zachęcają i proszą o 100 dni abstynencji, tj. od 04 sierpnia do 11 listopada  2018 roku,  z racji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny.

 

·    Jutro 13 sierpnia zapraszam na Różaniec Fatimski,  o godz.16.30 w intencji trzeźwości w naszej Ojczyźnie i Parafii

 

·    We wtorek przypada wspomnienie świętego Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika.

 

·    UWAGA ! We środę  15 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli Matki Bożej Zielnej.  Jest to Święto kościelne nakazane, a więc obowiązek uczestniczenia każdego katolika we Mszy świętej, tak jak w niedzielę, pod sankcją grzechu ciężkiego. Podczas obu Eucharystii o godz.9.00  i  11.00, będzie poświęcenie wianków z owoców, zbóż, ziół i kwiatów.  W tym dniu będziemy Panu Bogu dziękować za  Cud nad Wisłą ( 1920 r. )  i modlić się w intencji Wojska Polskiego.  Zachęcam do wywieszenia na swojej posesji Flagi Narodowej lub Maryjnej i zapraszam wszystkich Parafian i Gości do wspólnego świętowania.

 

·    Piątek 17 sierpnia – to wspomnienie świętego Jacka, prezbitera.  Zapraszam jak każdego roku na Mszę świętą o godz.17.00, w intencji zmarłego byłego wieloletniego Proboszcza naszej Parafii  Ś+P Księdza Artura Józefa Szymanka w 15 rocznicę śmierci.  Po Mszy świętej udamy się na Cmentarz, złożymy kwiaty, zapalimy znicze i modlitwą zakończymy spotkanie.

 

·    W przyszłą niedzielę, taca będzie przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Nauki i Studiów – ryczałt.

 

·    Od dziś można zamawiać już intencje mszalne na 2019 rok.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·    W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca 12 sierpnia -  taca gospodarcza, jest przeznaczona na przegląd i naprawę dachów i szczytów budynków gospodarczych.  Bóg zapłać !

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, żywe kwiaty, wytarcie ławek przed naszą świątynią ,  następującym rodzinom : Violetcie i Karolowi Chodorowskim, Milenie i Marcinowi Skiba, Waldemarowi Mazur, Marcie, Łukaszowi i Karolinie Jakubczak oraz Błażejowi Mejka.  Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Kobieli za  3 - miesięczną  troskę o czystość i piękno naszej świątyni. Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 18 sierpnia  po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały następujące rodziny z Bartnik : Irena Maruszczak, Danuta Kamłaj  i  Justyna Kamłaj.  Zachęcam również  i proszę o przynoszenie do naszej świątyni kwiatów ogrodowych i polnych.

 

·    W przyszłą niedzielę 19 sierpnia, zapraszam na spotkanie po Mszy świętej o godz.11.00 , Parafialną Radę Duszpasterską w domu parafialnym.

 

·    Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności mieszkańcom Kiwit ( lewa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego ), za skoszenie  i wywiezienie trawy z posesji kościoła, cmentarza i przed plebanią.  Bóg zapłać !    W sierpniu zapraszam mieszkańców Bartnik.

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie oraz  czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano”,  ,,Miłujcie się ”,  ,, Różaniec ” i inne.

 

·    Zakończyliśmy remont kaplicy przedpogrzebowej oraz malowanie zakrystii naszego kościoła.  Dziś również kaplica jest otwarta, można zobaczyć, jak wygląda po remoncie. Tak samo zapraszam do obejrzenia Zakrystii. Jest czysto, pięknie, jasno i świeżo.  Bogu niech będą dzięki.

 

·    Przekazuję słowa podziękowania  Parafianom, za przynoszone na stół parafialny różnych owoców i warzyw.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>