<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

XXXII  Niedziela  Zwykła  12 listopada  2017 roku.

·    Zapraszam przez cały listopad na Zaduszki za wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu,  od poniedziałku do piątku, o godz.15.40 - połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego,  a w soboty po Mszy świętej o godz.10.00,  natomiast w niedziele listopadowe przed obiema Mszami świętymi.

·    Jutro 13 listopada będziemy wspominać świętych : Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

·    W środę 15 listopada obchodzimy wspomnienie świętego Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.

·    W czwartek 16 listopada przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

·    W piątek 17 listopada przypada wspomnienie świętej Elżbiety Węgierskiej.

·    W sobotę 18 XI, będzie wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

·    W dzisiejszą niedzielę 12 listopada w całej Polsce są zbierane po Mszach świętych ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.  Będzie to IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem ,, Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie ”.  Serdeczne Bóg zapłać !

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, a szczególnie za podlanie wszystkich żywych chryzantem (30 szt.)  Pani Teresie Buczel.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w sobotę 18.XI, po Mszy św. o godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Zenona Przybylska,  Barbara Karczewska  i  Izabela Karczewska.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno”.

·    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich, takich jak : ,, Gość Niedzielny ” , ,, Mały Gość ”, ,, L'Oservatore Romano” , ,, Miłujcie się    i  inne.

·    W minioną środę 08.XI. w GOK w Kiwitach odbyły się organizowane przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej bezpłatne warsztaty kulinarne, dietetyczne i dotyczące zdrowego żywienia, przeciwdziałania marnowaniu żywności, pozyskiwania i dystrybucji artykułów spożywczych w ramach działań towarzyszących realizacji : Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Pragnę bardzo serdecznie podziękować za upieczenie ciasta, jak również za liczny udział w spotkaniu  beneficjentów, a także za obecność Zastępcy Wójta Gminy Kiwity i  Pani Kierownik GOPS-u w Kiwitach.  Koordynatorzy z Caritas Archidiecezji Warmińskiej bardzo pozytywnie i wysoko ocenili zaangażowanie naszej Parafii, jako jedynej w dekanacie i w okolicy w pozyskiwaniu produktów żywnościowych i systematycznej dystrybucji.   Istnieje także możliwość przywiezienia z Caritas w Olsztynie bezpłatnie : odzieży, butów, a nawet niektórych leków. Delegacja Caritasu przywiozła ze sobą 6 artykułów spożywczych dla  beneficjentów, 25 koszul młodzieżowych męskich 175 cm -180/37.  Zapraszam po odbiór we czwartek 16.XI.2017 r.  ,w godz.11.00-13.00, w domu parafialnym Kiwity nr 38.

·    W przyszłą niedzielę 19 listopada ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne ,,Hosianum ” w Olsztynie.

·    Pragnę serdecznie podziękować nauczycielom i wychowawcom z Zespołu Szkół w Kiwitach : Izabeli Mieczkowskiej, Joannie Lewandowskiej, Dorocie Jagielskiej i Pawłowi Wasilewskiemu, na czele z panią dyrektor Bożeną Pelik-Ogonowską, a także dzieciom i młodzieży z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej, za przeprowadzoną akcję wygrabienia liści na Cmentarzu parafialnym w Kiwitach. Serdeczne Bóg zapłać !

·    Są jeszcze wolne intencje mszalne  w listopadzie i grudniu, zarówno w dni powszednie, jak i w niedziele. Zachęcam do troski duchowej i pamięci o żywych i zmarłych.

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                              ARCHIWUM >>>