<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

VII  Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 13 maja  2018 r.    Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; to także III Dzień Nowenny do Ducha Świętego.

 

·    Zapraszam na Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz krótkimi rozważaniami ; od poniedziałku do piątku o godz.16.40, natomiast w soboty Litania Loretańska jest recytowana po Mszy świętej o godz.10.00, a w niedziele śpiewana o godz.10.50.

 

·    W poniedziałek 14 maja obchodzimy Święto św. Macieja Ap.

 

·    W środę 16 maja przypada Święto świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski i  Patrona Archidiecezji Warmińskiej.   Po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszam na spotkanie i próbę organizacyjną, dzieci komunijne - rocznicowe wraz z rodzicami.

·    Dziś taca gospodarcza na Krzyż Misyjny.  Bóg zapłać !

 

·    W ubiegłym tygodniu we wtorek byłem na Nabożeństwie majowym w ROKITNIKU , w środę w KOBIELI, a  w czwartek 10 maja w  BARTNIKACH.   Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie i wspólną modlitwę przy Krzyżu i Kapliczce.  Dziękuję również za gościnę w Rokitniku u Państwa Stefana i Lilli Maruszczak oraz za gościńca ze sobą. Natomiast w Kobieli dziękuję za gościnę u Państwa Teresy i Józefa Perduta i również gościńca ze sobą.   Bóg zapłać !

 

·    W niedzielę 03 czerwca o godz.11.00, będziemy przeżywać w naszej Parafii Pierwszą Rocznicę Komunii Świętej.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty następującym rodzinom z Kobieli : Bożenie Szypulskiej, Danucie Szukis oraz Aldonie, Ewelinie i Monice Gleszczyńskim.  Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 19 maja  po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Danuta Ostrowska, Bożena Mrozowska i Małgorzata Mańkowska.

 

·    Bardzo dziękuję  za składane ofiary na wykonanie nowego, dębowego Krzyża Misyjnego ( który będzie poświęcony w przyszłą niedzielę 20 maja o godz.11.00 ), zagospodarowanie terenu wokół Krzyża Misyjnego, nową tablicę,  a także renowację starego metalowego Krzyża umieszczonego na Cmentarzu parafialnym.  Bóg zapłać !

 

·    W ubiegłym  tygodniu w poniedziałek i wtorek pracowaliśmy przy ustawieniu i montażu  nowego dębowego Krzyża Misyjnego przy kościele. Zadanie to wymagało  ciężkiego sprzętu technicznego, precyzji i wysiłku wielu osób.  Bardzo dziękuje za pomoc i zaangażowanie następującym Parafianom : Tomaszowi i Jolancie Borończyk z Kobieli - głównym darczyńcom  i organizatorom tego szlachetnego i  szczytnego przedsięwzięcia, Waldemarowi Mazurowi,  Stanisławowi Bujwid, Szczepanowi Białkowskiemu, Zbigniewowi Domareckiemu, Tadeuszowi Stopko, Rafałowi Mejka , Piotrowi Stefanowiczowi, a także Michałowi Demkowskiemu za oczyszczenie i odnowienie metalowego Krzyża, który został przewieziony i ustawiony już na Cmentarzu parafialnym, jak również Helmutowi Langkau, za przygotowanie i wykonanie nowego ( alternatywnego ) wjazdu na cmentarz od strony północnej na teren jeszcze wolny od grobów i pomników.  Bóg zapłać !

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie oraz  czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano”,  ,,Miłujcie się ”,  ,, Różaniec ” i inne.

 

·      Zapowiedź przedślubna pierwsza : Natalia Warych, panna, córka Reginy i Marka, zamieszkała w Parafii Myszyniec   i  Emil Szumski, kawaler, syn Elżbiety i Zbigniewa, zamieszkały w Rokitniku, Parafia tutejsza.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>