<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

XIX  Niedziela Zwykła 13 sierpnia 2017 roku.

Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Sierpień to miesiąc trzeźwości narodowej. Gorąco zachęcam do podejmowania dobrych abstynenckich postanowień.

·    W poniedziałek przypada wspomnienie świętego Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

·    UWAGA !  We wtorek 15 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli Matki Bożej Zielnej.   Jest Święto kościelne nakazane, a więc obowiązek uczestniczenia każdego katolika we Mszy świętej, tak jak w niedzielę, pod sankcją grzech ciężkiego.  Podczas obu Eucharystii  o godz.9.00  i  11.00, będzie poświęcenie wianków z owoców, zbóż, ziół i kwiatów.  W tym dniu będziemy Panu Bogu dziękować za Cud nad Wisłą ( 1920 r. ) i modlić się w intencji Wojska Polskiego.  Zachęcam do wywieszenia na swojej posesji Flagi Narodowej lub Maryjnej i zapraszam wszystkich bardzo serdecznie do świętowania.

·    Czwartek 17 sierpnia – to wspomnienie świętego Jacka, prezbitera. Zapraszam na Mszę świętą o godz.17.00, w intencji zmarłego byłego wieloletniego Proboszcza naszej Parafii ś+p Księdza Artura Józefa Szymanka w 14 rocznicę śmierci.  Po Mszy świętej udamy się na Cmentarz , złożymy kwiaty, zapalimy znicze i modlitwą zakończymy spotkanie.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, za posprzątanie i  żywe kwiaty następującym  rodzinom: Wandzie Wojtulskiej, Darii i Sebastianowi Przybysz oraz Kindze, Laurze i Sebastianowi Dziadosz, także za zainstalowanie banera z wizerunkiem Świętego Jana Pawła II.  Jednocześnie  serdecznie dziękuję Wspólnocie Żywego Różańca w Kiwitach, za ufundowany baner do naszej świątyni.   Bóg zapłać !    Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 19.08, po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały  rodziny : Maria Pawlik,  Halina Jędrysek  i  Emilia Mejka.

·    Po Mszy świętej w każdą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po  obrazki wakacyjne.

·    Serdeczne Bóg zapłać, za otrzymane w ostatnim czasie różne artykuły i  produkty żywnościowe na stół parafialny.

·    Uprzejmie proszę o nabywanie i czytanie czasopism katolickich wyłożonych w kruchcie kościoła, ,, Mały Gość ”, „ Gość Niedzielny”,,L'Osservatore Romano”, ,, Miłujcie się ”.

·    Od dzisiejszej niedzieli można już zamawiać Msze święte na nowy 2018 rok.

·     Pragnę bardzo serdecznie podziękować za złożone w ostatnim czasie ofiary na wstawione już nowe dębowe drzwi główne w naszym kościele : Halina Perduta. Bóg zapłać !

·    Trwają jeszcze zapisy na Pielgrzymkę autokarową z Kiwit do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, w dniu 22 sierpnia 2017 roku ( wtorek ). Można zyskać Odpust zupełny, z racji 140 rocznicy objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.   Spotkanie organizacyjne będzie w przyszłą niedzielę 20.08, po Mszy świętej o godz.11.00. W czasie tego spotkania, będą przyjmowane wpłaty za autokar.

·    Nasza Parafia pragnie nadal realizować jedną z funkcji duszpasterskich Kościoła, jaką jest diakonia, a więc służba i pomoc charytatywna zwłaszcza,  osobom i rodzinom, o niskich dochodach, nie przekraczających 1268 złotych, w przypadku osoby samotnie gospodarującej  lub dla osoby we wspólnocie rodzinnej, nie przekraczającej 1028 złotych.  Program pomocy żywnościowej będzie realizowany od września 2017 roku do czerwca 2018 roku. Osoby lub rodziny spełniające powyższe kryteria dochodowe, powinny zgłosić się koniecznie po Skierowanie do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kiwitach, do końca sierpnia.

·    Zapowiedź przedślubna druga : Michał Chodorowski, kawaler, syn Teresy i Andrzeja, zamieszkały w Bartnikach, Parafia tutejsza  i  Aneta Krygier, panna, córka Małgorzaty i Adama, zamieszkała w Lidzbarku Warmińskim, w Parafii świętego Andrzeja Boboli.

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                    ARCHIWUM >>>