<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

XXVIII  Niedziela Zwykła  14 października  2018 roku

 Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·      W dzisiejszą niedzielę 14 października przeżywamy XVIII Dzień Papieski.  Po Mszach świętych będzie zbiórka na Fundusz stypendialny Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” Natomiast tacę gospodarczą przeznaczymy na tzw. wkład własny naszej Parafii,   związany z wymianą dachu na zabytkowej plebanii.  Bóg zapłać !

 

·      Dziś także przypada Dzień Edukacji Narodowej, zwany Dniem Nauczyciela.  Ogarniamy modlitwą nauczycieli i wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie młodego pokolenia Polaków.

 

·      Jutro 15.X, wspominamy świętą Teresę od Jezusa, dziewicę  i doktora Kościoła.    W tym dniu Panie  w wieku od 50-69 lat, są zaproszone na bezpłatne badania mammograficzne od godz.11.00 - 17.00, przy GOK- w Kiwitach.

 

·      We wtorek 16.X, we wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, będziemy przeżywać 40 – rocznicę wyboru Papieża Polaka Jana Pawła II,  na Stolicę Piotrową.

 

·      W środę 17.X, przypada wspomnienie świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

 

·      W czwartek 18 października obchodzimy Święto świętego Łukasza Ewangelisty, patrona pracowników służby zdrowia.

 

·      W piątek 19 października,  przypada wspomnienie świętego Pawła od Krzyża, prezbitera.

 

·      W sobotę 20.X, obchodzimy wspomnienie świętego Jana Kantego, prezbitera.

 

·      Zwyczajem lat poprzednich w październiku kontynuujemy  Nabożeństwa Różańcowe, na które serdecznie zapraszam wszystkich Parafian : od od poniedziałku do piątku o godz.16.00,  natomiast w soboty przez cały rok o godz.9.30. Bardzo proszę, aby w poniedziałki – Różaniec prowadziły  pod kierunkiem Pani Katechetki dzieci z klasy  O – I – II,  we wtorki III  i  IV,  w środy V  i  VI,  we czwartki VII  i  VIII,  w piątki młodzież z III  Gimnazjum i  ze Szkół Ponadgimnazjalnych, zaś w soboty Wspólnota Żywego Różańca.

 

·       Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, żywe kwiaty i wytarcie ławek przed naszą świątynią , następującym rodzinom z Kiwit : Małgorzacie Gralczyk, Alicji Kucharewicz oraz Małgorzacie, Szymonowi i Marcelinie Kolesar.   Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 20 października po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały rodziny : Genowefa Adamkiewicz,  Danuta Kuształa,  Dorota Adamkiewicz  i Anna Ciosek-Kuształa.

 

·      Przypominam, iż od wielu już lat, obowiązuje opłata administracyjna na utrzymanie cmentarza parafialnego, za wjazd , ekshumacje czy postawienie pomnika.

·      Spotkanie rodziców i dzieci klasy III przygotowujących się do przyjęcia pierwszej komunii świętej, odbędzie się w najbliższą niedzielę 21.X,  po Mszy świętej o godz.11.00.

 

·      Zachęcam i proszę o nabywanie i czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła.

 

·    UWAGA !  Od dziś są już wyłożone na stoliku pod chórem koperty, a w nich dwie kartki na : Zaduszki  i  30 Mszy świętych gregoriańskich. Na prośbę wielu Parafian oraz po konsultacjach i uzgodnieniu z Duszpasterską Radą Parafialną, od tego roku, aby umożliwić wiernym spowiedź przed niedzielną Mszą świętą o godz.9.00,  Zaduszki będą czytane tylko w listopadzie, przed każdą Mszą świętą.  Natomiast za osoby zamarłe, wymienione na drugiej kartce, będą sprawowane w ciągu całego roku - 30 Mszy świętych gregoriańskich, w miejsce Wypominków rocznych. Aby, nie obciążać Parafian dodatkową składką, dobrowolne ofiary, składane na Zaduszki i Msze święte gregoriańskie, będą przeznaczone na wkład własny, związany z wymianą dachu na naszej zabytkowej plebanii, który wynosi 12.261 zł.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>