<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

III Niedziela Wielkanocna

 15 kwietnia  2018 r.    Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Wczoraj zakończyliśmy 74 Tydzień Miłosierdzia.  W związku z tym, taca dzisiejsza w całości jest przeznaczona na potrzeby charytatywne i dzieła prowadzone przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Dziś rozpoczyna się X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. To także drugi  Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, który będzie przebiegał pod hasłem: ,, Weźmijcie Pismo Święte ” . Na stoliku pod chórem, są wyłożone karteczki z zaznaczonym tekstem z Pisma Świętego do zabrania ze sobą, przeczytania i rozważenia go w najbliższym czasie.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i za żywe kwiaty, następującym rodzinom : Salomei i Janowi Dąbrowskim, Beacie i Piotrowi Augustyniak oraz Edycie i Patrycji Dąbrowskim.  Serdeczne Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 21 kwietnia po Mszy świętej o godz.12.00, rodziny z Kiwit ( lewa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego ), rozebrały dekorację wielkanocną, posprzątały kościół, tuje zaś nasadziły przed Cmentarzem.

 

·    Można wziąć do swoich domów wodę chrzcielną, poświęconą w Wielką Sobotę. Są na miejscu przygotowane specjalne słoiczki na tę wodę.

 

·    Bardzo dziękuję  za składane ofiary na wykonanie  nowego, dębowego Krzyża Misyjnego, środki konserwujące, okucia, zamontowanie, tablicę pamiątkową i zakup nowej pasyjki, odpornej na róże warunki atmosferyczne, a także zagospodarowanie terenu wokół Krzyża Misyjnego. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie oraz  czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano”,  ,,Miłujcie się ”,  ,, Różaniec ” i inne.

 

·    Bóg zapłać za wpłacanie składki rocznej w wysokości 30 złotych od każdej rodziny, na opłacanie faktur za wywóz nieczystości stałych z naszego Cmentarza parafialnego.

 

·    W dzisiejszą niedzielę zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską, po Mszy świętej o godz.11.00, w domu parafialnym.

 

·    Zapowiedź przedślubna trzecia :  Michał Łukasz Maruszczak, kawaler, syn Stefana i Lilli, zamieszkały Rokitnik, Parafia tutejsza   i  Magdalena Ciosek, panna, córka Krzysztofa i Bożeny, zamieszkała Parafia  Kandyty.

 

·    Zapowiedź przedślubna pierwsza : Łukasz Krzysztof Jakubczak, kawaler, syn Danuty i Jana, zamieszkały Stoczek kol.  i  Marta Ługowska, panna, córka Elżbiety i Bogdana, zamieszkała Stoczek kol, oboje z Parafii tutejszej.

 

·    Zapowiedź przedślubna pierwsza : Szymon Kapuściński, kawaler, syn Ireny i Stanisława, zamieszkały Kiwity i  Karolina Wroniewicz, panna, córka Walerii i Zygmunta, zamieszkała Kiwity, oboje z Parafii tutejszej.

 

·    Wczoraj rozpoczął się w Parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim – Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych.  Zajęcia są prowadzone w soboty od godz.19.00 do 20.00, w terminie od 14 kwietnia do 02 czerwca 2018 roku.  Kurs jest obowiązkowy dla osób pragnących zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński.

 

·      W przyszłą niedzielę 22 kwietnia od godz.9.00 do 12.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kiwitach, odbędzie się Akcja rejestracji potencjalnych dawców pod nazwą ,, Pomóż Helence i innym ” . Podczas Dnia Dawcy Szpiku wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i ulotkach, wyłożonych w kruchcie kościoła.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>