<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

               XV  Niedziela Zwykła  15 lipca  2018 r.    Ogłoszenia duszp.

 

·    Dziś w niedzielę, ze Świętej Lipki  o godz.13.00, będzie transmitowana Msza święta przez  TVP  POLONIA.

 

·    Jutro 16 lipca przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Szkaplerznej.

 

·    W środę będziemy wspominać św.Szymona z Lipnicy, kapłan

 

·    W piątek 20.VII, będzie wspomnienie bł. Czesława, kapłana.

 

·    W sobotę 21 lipca wspominamy świętego Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła  oraz  świętego Apolinarego, biskupa i męczennika.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, żywe kwiaty, wytarcie ławek przed naszą świątynią , następującym rodzinom : Lilii Kuryłowicz, Marii Babik  i Halinie Kuryłowicz.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 21 lipca,  po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Ewa Antos, Janina Nowatkowska  i Renata Metryka.   Zachęcam również  i proszę o przynoszenie do naszej świątyni kwiatów ogrodowych i polnych.

 

·    Wyrażam słowa podziękowania za ofiary złożone na Krzyż Misyjny : Irenie i Józefowi  Borsuk  oraz  Jolancie Świderskiej-Gajc, a także na nowe drzwi do naszego kościoła i jednocześnie na Krzyż Misyjny : Krystynie i Marianowi Przybysz oraz Janinie i Mariuszowi Fiedorów.  Bóg zapłać !

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie oraz  czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano”,  ,,Miłujcie się ”,  ,, Różaniec ” i inne.

 

·    W dzisiejszą niedzielę 15 lipca taca jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum ” w Olsztynie – ryczałt.  Bóg zapłać !

 

·    Poświęcenie pojazdów, kierowców i podróżujących, będzie w przyszłą niedzielę 22 lipca, po obu Mszach świętych, o godz.9.00  i  11.00.  Taca w całości będzie przeznaczona na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w podziękowaniu Panu Bogu za szczęśliwe podróżowanie,  w ramach corocznej AKCJI : 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Zwracam się z prośbą do Parafian o przegląd i ewentualne naprawienie uszkodzonych elementów ozdobnych w chorągwiach procesyjnych, a dopiero później schowanie ich do pokrowców.

 

·    Przypominam, iż wszystkie dekoracje parafialne na Boże Ciało  lub inna ruchoma własność naszego kościoła, powinna znajdować się w świątyni na chórze, a nie u osób prywatnych, czy instytucjach publicznych.

 

·    Pragnę poinformować, iż nasza Parafia w Kiwitach, nadal będzie realizować jedną z trzech funkcji duszpasterskich Kościoła, mianowicie sprawowanie Eucharystii, proklamacja Słowa Bożego i diakonia, a więc służba i pomoc charytatywna, zwłaszcza osobom i rodzinom, o niskich dochodach, nie przekraczających 1268 złotych dla osoby samotnej,  lub 1028 złotych na osobę we wspólnocie rodzinnej. Osoby lub rodziny spełniające powyższe kryteria dochodowe, powinny zgłosić się koniecznie po Skierowanie do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kiwitach w lipcu lub najpóźniej w terminie nieprzekraczalnym do końca sierpnia 2018 roku.  Program pomocy żywnościowej będzie realizowany od października 2018 roku do maja 2019 roku.

 

·    W minionym tygodniu we wtorek odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku zmarłego : ś+p Sławomira Fiedorów w wieku 75 lat.  Został pochowany na Cmentarzu parafialnym w Kiwitach.  Rodzinie raz jeszcze przekazuję wyrazy współczucia i dar modlitwy ,, Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a Światłość Wiekuista, niechaj Mu świeci.  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym ” . Amen.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>