<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

XXVIII  Niedziela Zwykła  15 października  2017 roku.

Ogłoszenia duszpasterskie.

·    W ubiegłą niedzielę  po Mszach świętych zebraliśmy na fundusz stypendialny dla polskiej młodzieży z niezamożnych rodzin w ramach  Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” , kwotę w wysokości 158 złotych.  Bóg zapłać !

·    Jutro 16 października przypada wspomnienie liturgiczne świętej Jadwigi Śląskiej. To także 39 rocznica wyboru Papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

·    We wtorek 17 października wspominamy świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

·    W środę 18 października wspominać będziemy świętego Łukasza Ewangelistę. W tym dniu naszą modlitwą otoczymy wszystkich pracowników Służby Zdrowia i Lecznictwa.

·    W czwartek 19 października przypada wspomnienie świętego Pawła od Krzyża, prezbitera oraz błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, kapłana  i męczennika.

·    W piątek 20 października będzie wspomnienie liturgiczne świętego Jana Kantego, prezbitera.

·    Sobota 21.X. – to wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

·    W przyszłą niedzielę misyjną taca będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

·    Zwyczajem lat poprzednich w październiku uczestniczymy w Nabożeństwach Różańcowych, na które serdecznie zapraszam wszystkich Parafian : od poniedziałku do piątku o godz.16.00,  natomiast w soboty przez cały rok o godz.9.30.  Bardzo proszę, aby w poniedziałki – Różaniec prowadziły pod kierunkiem Pani Katechetki dzieci z klasy OIII,    we wtorki  III i IV,   w środy V i  VI,   we czwartki  VII i II Gimnazjum, w piątki klasa III Gimnazjum, zaś w soboty Wspólnota Żywego Różańca.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty następującym  rodzinom : Jadwidze Jurgielewicz,  Danucie Bekieszczuk,  Andrzejowi Wierciszewskiemu, Marii Wapniewskiej, Renacie Zwolińskiej oraz Bogusławie Wnukowicz.  Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 21 października, po Mszy świętej o godz.11.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Bożeny i Joanny  Adamkiewicz  oraz Małgorzaty Opalach.

·    Bardzo dziękuję za ofiarę złożoną na nowe drzwi w naszym kościele rodzinie : Brygidy i Wojciecha Przybycień.  Serdeczne  Bóg zapłać !

·    Po Mszy świętej w każdą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po  ,, Ziarno ” .

·    W kruchcie naszego kościoła jest do nabycia prasa katolicka:,,Gość Niedzielny ”, ,, Mały Gość ”, ,,Miłujcie się”.

·    W dzisiejszą niedzielę 15 października w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych obecnych w kościele i osób przystępujących do Komunii świętej, w celach statystycznych i  socjologicznych. Taca dzisiejsza  jest przeznaczona  na Wyższe  Seminarium  Duchowne ,,Hosianum ” w Olsztynie.   Bóg zapłać !

·    W piątek 27 października od godz.11.00 do 13.00  w domu parafialnym, będą wydawane dary żywności z Caritas, tym osobom i rodzinom, które otrzymały skierowanie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kiwitach.

·    Są już wyłożone w kruchcie kościoła i na stoliku pod chórem kartki na WYPOMINKI ( Zaduszki ) .  Bardzo proszę o czytelne wypełnianie i wyraźne wpisywanie imion i nazwisk osób zmarłych.  Proszę zaznaczyć czy Wypominki mają być : miesięcznepółroczne  czy  roczne.

·    Zapraszam do sadu parafialnego po jesienne jabłka.

·    Wzorem lat ubiegłych, uprzejmie proszę, aby Parafianie z poszczególnych miejscowości ofiarowali żywe chryzantemy na Ołtarz główny i Ołtarze boczne, a także przy tablicach pamiątkowych i na grobach Kapłanów przy kościele i na cmentarzu parafialnym.

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                              ARCHIWUM >>>