<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>

PROCESJA  REZUREKCYJA  16 kwietnia 2017 ROKU

W  PARAFII  W  KIWITACH, godz.6.00

Niedziela  Wielkanocna  Zmartwychwstania Pańskiego        16 kwietnia  2017 roku.   Ogłoszenia  duszpasterskie.

·    Dziś przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Proszę przyjąć moje kapłańskie życzenia : zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych w gronie rodziny  i przyjaciół, a także silnej wiary w to, że z Jezusem Zmartwychwstałym, można pokonać różne trudności życiowe.  Niech radość pustego grobu Jezusa, umacnia nas w czynieniu dobra, abyśmy stawali się odważnymi świadkami wiary i nadziei na lepsze chrześcijańskie jutro. Szczęść Boże!

·    Jutro w II  Świąt Wielkanocnych, Msze święte jak w niedzielę, tj. o godz.9.00  i  11.00.        Taca jutrzejsza tradycyjnie już , w całej Polsce będzie przeznaczona na  inwestycje i rozwój Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II .  Bóg zapłać !

·    Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności Strażakom z OSP w Kiwitach, za przygotowanie w Wielką Sobotę ogniska liturgicznego, niesienie Krzyża procesyjnego, baldachimu, i asystowanie kapłanowi z Najświętszym Sakramentem.. Dziękuję również Wspólnocie Żywego Różańca, Zespołowi Ludowemu ,, Kiwitczanki ”,  Nadzwyczajnemu Szafarzowi Komunii Świętej Panu Januszowi Sklepowiczowi, Organistce Pani Izabeli Mieczkowskiej i Chórowi parafialnemu,  ministrantom i lektorkom, młodzieży i dorosłym Parafianom za poprowadzenie Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek, a także Panom : Michałowi Maruszczakowi, Błażejowi Lipińskiemu, Jakubowi Adamkiewiczowi, Arkadiuszowi Lubowickiemu, Karolowi Leontowiczowi, Jackowi Pacławskiemu, Marcinowi Jaksina i Piotrowi Tkaczukowi, jak również dzieciom za niesienie poduszek procesyjnych : Weronice Zwolińskiej, Dominice Adamkiewicz, Karolinie Filipek i Magdalenie Langkau, dzieciom pierwszokomunijnym, kandydatom do Bierzmowania,  rodzicom, a także wszystkim za  gorliwy udział w Triduum Paschalnym.   Bóg zapłać !

·    W najbliższy piątek 21 kwietnia, z racji trwającej Oktawy Wielkanocnej,  post nie obowiązuje.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, piękne kwiaty i przygotowanie naszej świątyni na Święta Wielkanocne  rodzinom z Kiwit, kolonie w kierunku Połapina i Trutnowa.    Serdeczne Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby najbliższą sobotę po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Urszula i Janusz Sklepowicz,  Bożena i Paweł Aleksandrowicz  oraz Bogusława i Mieczysław  Bobrowscy.

·    W przyszłą Niedzielę Miłosierdzia Bożego 23 kwietnia po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.  Taca w tym dniu będzie przeznaczona na dzieła prowadzone przez  CARITAS POLSKA, natomiast po Mszy świętej w całej Polsce, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim ze zrujnowanym Aleppo.

·    Drodzy Parafianie !  w związku z zakończonymi urzędowymi procedurami - wymiany drzwi głównych w naszym zabytkowym kościele parafialnym, na nowe dębowe już w maju br. ,   zwracam się z serdeczną prośbą o wsparcie materialne od każdej rodziny w wysokości 100 zł.  Należy  wnieść  opłatę w ciągu dwóch tygodni za wykonanie kosztownych stratygraficznych badań konserwatorskich, analiz laboratoryjnych, profesjonalny projekt, kosztorys inwestorski,  wydanie zaleceń, pozwoleń, precyzyjne wykonanie drzwi na wzór z kruchty północnej naszego kościoła oraz na wzór katedry w Toruniu i Bydgoszczy.    Całkowity koszt tej historycznej inwestycji wynosi 30.000 zł.   Połowę zapłaci nasza Parafia, a drugą połowę będę szukał u darczyńców.  Pragnę podziękować pierwszym ofiarodawcom: Elżbiecie i Piotrowi  Cichurskim,  Józefie i Mikołajowi  Kij, Jerzemu Kiewicz,   Kazimierzowi Bakuła.   Bóg zapłać.

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl