<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

XV Niedziela  Zwykła  16 lipca 2017 roku.   Ogłoszenia.

·    We wtorek 18 lipca przypada wspomnienie błogosławionego Szymona z Lipnicy, prezbitera.

·    W czwartek 20.07, będzie wspomnienie bł. Czesława, kapłana.

·    W sobotę 22 lipca przypada Święto świętej Marii Magdaleny.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, za posprzątanie i  żywe kwiaty następującym  rodzinom : Damianowi Maruszczak, Bożenie Malinowskiej, Kamili Bekieszczuk, Grażynie Tkaczuk i Barbarze Kułdo.   Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 22 lipca po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały  rodziny : Jan Grabowski, Marek Mazur, Józef Dziurek i Andrzej Pytel.   Zachęcam  do przynoszenia do kościoła również kwiatów z własnych ogrodów i  działek.

·    Po Mszy świętej w każdą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po  obrazki wakacyjne.

·    Uprzejmie proszę o nabywanie i czytanie czasopism katolickich wyłożonych w kruchcie kościoła, ,, Mały Gość ”, „ Gość Niedzielny”,,L'Osservatore Romano”, ,, Miłujcie się ”.

·    Taca z dzisiejszej niedzielę 16 lipca, jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum” w Olsztynie.

·     Pragnę bardzo serdecznie podziękować Parafianom, za złożone w ostatnim czasie ofiary na wymianę  drzwi głównych w naszym kościele : Renata i Andrzej Zwolińscy, Zenona i Franciszek Przybylscy,  Elżbieta i Zbigniew Szumscy,  Elżbieta i Mirosław Żydonik,  Wiesława i Czesław Prokopowicz,  Jadwiga i Czesław Książek oraz Teresa i Andrzej Chodorowscy.  Bóg zapłać !   Drodzy Parafianie, jak już zauważyliście, zostały już wstawione nowe masywne dębowe drzwi do naszego kościoła. Jest to wydarzenie historyczne i ważne, bowiem każde pokolenie na przestrzeni lat dba i troszczy się o świątynię parafialną, wypełniając w ten sposób  V Przykazanie kościelne, które brzmi  ,,troszczyć się o potrzeby wspólnoty kościoła ”.

·    Ogłaszam zapisy na Pielgrzymkę autokarową z Kiwit do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, w dniu 22 sierpnia 2017 roku ( wtorek ). Można zyskać Odpust zupełny, z racji 140 rocznicy objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Koszt wynosi 30 zł od osoby.  Proszę o pilne zgłaszanie się, ponieważ muszę dać odpowiedź do Biura Podróży. Szczegółowy program podam w najbliższym czasie.

·    W przyszłą niedzielę 23 lipca będzie poświęcenie pojazdów, z racji wspomnienia świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Taca będzie przeznaczona na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

·    Za zgodą Ks. Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego, odbędzie się w najbliższy wtorek 18 lipca 2017 roku, o godz 16.00 w Kiwitach na parkingu przed kościołem – bezpłatna zbiórka zużytego  i niepotrzebnego sprzętu elektronicznego i elektrycznego pod hasłem ,, Oczyść dom i świat z elektrośmieci i zostań patronem polskich misjonarzy” .  Te elektroodpady nie mają już wartości użytkowej, ale mają wartość surowców odzyskanych po ich przetworzeniu. Jest to szczytny cel, ponieważ w ten sposób pomagamy w realizacji misyjnych projektów edukacyjnych i humanitarnych w Afryce, a także aktywnie włączamy się w ochronę naturalnego środowiska. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

·    Pragnę podziękować Pani Małgorzacie Gralczyk, za przycięcie i uporządkowanie ozdobnych drzew i krzewów, w alei od bramy głównej do kościoła.  Bóg zapłać !

·    Dziękuję za wpłacanie rocznej składki na opłacanie faktur , za wywóz nieczystości stałych z naszego Cmentarza.

·    W  sobotę 15 lipca odprowadziliśmy w wieku 89 lat na miejsce wiecznego spoczynku, naszą byłą parafiankę ś+p Eugenię Huczyk.  Spoczęła obok swego męża Bazylego na Cmentarzu parafialnym w Kiwitach.  ,, Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista, niechaj Jej świeci..”

·       Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                    ARCHIWUM >>>