<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

   XXIV  Niedziela Zwykła  16 września  2018 roku

 Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Dziś przeżywamy Niedzielę Środków Społecznego Przekazu.

 

·    Od dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież, nauczycieli  i wychowawców.  

 

·    Jutro w poniedziałek 17 września przypada wspomnienie świętego Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła oraz świętego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa.

 

·    We wtorek 18.IX, obchodzimy Święto świętego Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski, a także dzieci i młodzieży.

 

·    W środę 19 września przypada wspomnienie świętego Januarego, biskupa i męczennika.

 

·    W czwartek 20 września obchodzimy wspomnienie świętych męczenników : Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang  i Towarzyszy.

 

·    W piątek 21 września przypada Święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 

·    W dzisiejszą niedzielę 16 września taca jest przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.  Bóg zapłać !

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, żywe kwiaty, wytarcie ławek przed naszą świątynią i podlanie kwiatów przed Krzyżem Misyjnym ,  następującym rodzinom : Krystynie i Romualdowi Fic, Annie i Michałowi Mickiewicz, Bogusławie   Bobrowskiej oraz Elżbiecie Mrachacz zd. Okońska.  Bóg zapłać.  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 22 września  po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały następujące rodziny z Bartnik :  Weronika Filipek, Marta Ponczkowska  i Iwona Filipek.  Zachęcam również  i proszę o przynoszenie do naszej świątyni kwiatów ogrodowych i polnych.

 

·    Przypominam o uregulowaniu rocznej składki w wysokości 30 złotych od każdej rodziny, na wywóz śmieci z naszego cmentarza parafialnego. Składka dotyczy to także osób i rodzin, mieszkających poza naszą Parafią, których bliscy spoczywają na naszym cmentarzu.  Numer konta jest umieszczony na stronie internetowej Parafii Kiwity.

 

·    W przyszłą niedzielę 23 września po Mszy świętej o godz.11.00,  odbędzie się  spotkanie formacyjne, przygotowujące do pierwszej Komunii świętej - dzieci klasy III Szkoły Podstawowej w Kiwitach wraz z rodzicami.   Obecność obowiązkowa.

 

·    DRODZY  PARAFIANIE !   Jeszcze przez tydzień będzie trwał  I – Etap,  prac remontowych na budynku zabytkowej plebanii od strony północnej i wschodniej. Przedmiotem inwestycji jest remont kapitalny budynku. Prace obejmują wymianę ceramicznego pokrycia dachowego wraz z opierzeniami – na pokrycie z dachówki ceramicznej , holenderki ” Creaton Sinfonie w kolorze czerwieni naturalnej.  Dodatkowe prace obejmują niezbędne naprawy więźby dachowej, prace remontowe  i budowa 3 nowych kominów, montaż płotków śniegowych i wymianę istniejącego całego orynnowania.  Opierzenia i orynnowanie będzie z blachy tytan-cynk w kolorze naturalnym. Są wykonywane również niezbędne prace ciesielskie : nowe łaty, kontrłaty, deskowanie inpregnowane impregnatem bezbarwnym itd.  Prace na tym obiekcie zabytkowym potrwają 4 tygodnie.  Po zakończeniu prac remontowych dachu plebanii, mogą zgłaszać się do mnie rodziny, które potrzebują drewno na opał, używane rynny, część pozyskanych starych dachówek i inne jeszcze elementy rozbiórkowe.  Proszę o modlitwę o bezpieczny i skuteczny przebieg tej ważnej i potrzebnej inwestycji.

 

·    Zapowiedź przedślubna pierwsza : Kinga Jaworska, córka Jolanty i Tomasza, panna, zamieszkała w Parafii tutejszej oraz Marek Michał Szczerbik, syn Marzeny i Jana , kawaler , zamieszkały w Ignalinie.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>