<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

      III Niedziela  Adwentu  16 grudnia  2018 roku.

 Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   Dziś w III Niedzielę Adwentu, zwaną Gaudete, czyli radujcie się – rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin.

 

·   W Adwencie zapraszam dzieci, młodzież, a także dorosłych na RORATY -  z lampionami  lub świecami : w środy o godz.16.00   i  w soboty o godz.10.00.

 

·   W piątek 21 grudnia przypada wspomnienie świętego Piotra Kanizjusza, prezbitera i doktora Kościoła.

 

·   Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum ” w Olsztynie.  Bóg zapłać !

 

·   W zakrystii kościoła są do nabycia świece Caritas ( małe i duże ), w ramach corocznej akcji – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie  i wytarcie ławek przed kościołem oraz za złożoną ofiarę ( zamiast kwiatów),  na zakup środków czystości i worków do odkurzaczy, następującym rodzinom z Kiwit : Danucie Grabowskiej, Monice Mazur, Józefowi Dziurek oraz Joannie Pytel.   Bóg zapłać !   Zapraszam w tym tygodniu w dniach między 19-22 grudnia  do dekoracji naszego kościoła parafialnego na Uroczystość Narodzenia Pańskiego, mieszkańców Kiwit nr domu : 18 ( 1-2 ) ; 24 (1-4) ; 25 ; 25A ; 26 ; 32 ; 39 ; 41 (1-2 ) . Jednocześnie już z góry proszę te rodziny, które będą dekorowały naszą świątynię, aby w sobotę 09 lutego 2019 roku, po Mszy świętej o godz.10.00, rozebrały choinki, dekoracje, posprzątały kościół i zabezpieczyły na kolejny rok.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·   W piątek 21 grudnia od godz.9.00, odwiedzę chorych w Ich domach z posługa sakramentalną.  Można jeszcze zgłaszać osoby chore  i niepełnosprawne ( spoza pierwszych piątków miesiąca , bo te już odwiedziłem ).

 

·   W ubiegłą II Niedzielę Adwentu 09 grudnia, po Mszach świętych w całej Polsce, były zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. W naszej Parafii zebraliśmy kwotę w wysokości 210 złotych. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·   W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, ZIARNO ” .

 

·   Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich, wyłożonych w kruchcie naszego kościoła.

 

·   Wczoraj zakończyliśmy Rekolekcje  Adwentowe w naszej Parafii.  Pragnę podziękować kapłanom z naszego dekanatu z Krekol i Kłębowa, za posługę sakramentalną  w konfesjonale oraz parafianom za dary serca na stół rekolekcyjny : Weronice i Zbigniewowi Wiloch, Danucie i Janowi Grabowskim, Halinie i Aleksandrowi Olechnowicz, Irenie  i Piotrowi Czerniawskim, Teresie i Stanisławowi Jakubowskim, Danucie i Michałowi Kuształa oraz Mariannie i Tadeuszowi Borończyk, a także paniom pracującym w kuchni, jak również organistce Izabeli Mieczkowskiej i parafianom za gorliwy udział i modlitwę.  Bóg zapłać !

 

·   W przyszłą niedzielę 23 grudnia ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na kwartalny zryczałtowany podatek do Urzędu Skarbowego, od każdego zameldowanego mieszkańca naszej Parafii.

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl      Jest nowa galeria zdjęć.

 

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>