<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

 

      XI  Niedziela Zwykła  17 czerwca  2018 r.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    W związku z nowelizacją ustawy oświatowej, Konferencja Episkopatu Polski, ustaliła, że dzieci będą przystępowały  do Pierwszej Komunii Świętej w klasie III.     Wydział Nauki Katolickiej , informuje, że w Archidiecezji Warmińskiej, Pierwsza Komunia Święta będzie udzielana pod koniec klasy trzeciej szkoły podstawowej.  Wobec powyższych odgórnych ustaleń, pragnę poinformować, że w naszej Parafii w Kiwitach – I Komunia Święta będzie o godz.11.00  w niedzielę 16 czerwca 2019 roku, tylko dzieci z klasy III .

 

·    We wtorek 19.VI, będziemy wspominać św. Romualda, opata

 

·    W czwartek 21 czerwca obchodzimy wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika.

 

·    W sobotę 23 czerwca z racji Dnia Ojca, pamiętajmy w modlitwie, o naszych żyjących, a także o zmarłych Ojcach. UWAGA !  W sobotę 23.VI, Msza święta będzie o godz.9.00.

 

·    Codziennie zapraszam od poniedziałku do piątku o godz.16.45,  na śpiewane Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa  z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, natomiast w soboty recytujemy Litanię do NSPJ  po Mszy świętej o godz10.00, a  w  niedziele śpiewamy przed drugą Mszą świętą tj. o godz.10.50

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·    Przekazuję wyrazy podziękowania rodzinom naszej wspólnoty, za składane ofiary na Krzyż Misyjny.  Prośba  do Parafian, o sugestie czy pomysły , jak  ozdobić i upiększyć podstawę Krzyża.   Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie , żywe kwiaty, wytarcie ławek przed naszą świątynią, podlanie kwiatów przy Krzyżu Misyjnym, następującym rodzinom : Elżbiecie Dobrzyńskiej, Michalinie Szczepańskiej, Wioletcie Czajkowskiej, ponadto Marii i Helmutowi Langkau, za piękne lilie ogrodowe, a także nowożeńcom Karolinie i Szymonowi Kapuścińskim, za kwiaty na Ołtarz główny.   Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 23 czerwca,  po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Aleksandra Ostrowska, Elżbieta Potasznik  i  Krzysztof Świerzewski.

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie oraz  czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano”,  ,,Miłujcie się ”,  ,, Różaniec ” i inne.

 

·    Wyrażam słowa podziękowania Pani Małgorzacie Gralczyk z Kiwit, za pielęgnację drzew, krzewów i kwiatów przed kościołem i przy Krzyżu Misyjnym.  Bóg zapłać !

 

·    W dzisiejszą niedzielę 17 czerwca taca jest przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.

 

·    Bardzo serdecznie zapraszam obecnych ministrantów i kandydatów do  liturgicznej służby Ołtarza, w przyszłą niedzielę 24 czerwca po Mszy świętej o godz.11.00, na spotkanie formacyjno – szkoleniowe w kościele.

 

·    W dzisiejszą niedzielę 17 czerwca po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam Parafialną Radę Duszpasterską, na spotkanie w domu parafialnym.

 

·    Odpust parafialny ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła, będziemy przeżywać w niedzielę 01 lipca o godz.14.00.  Uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej będzie przewodniczył  i Słowo Boże wygłosi - Ksiądz infułat płk dr Adolf Setlak z Bartoszyc, który poświęci również nowe drzwi naszego kościoła. Już dziś zapraszam wszystkich Parafian i Gości do wspólnego świętowania.

 

·      Uprzejmie przypominam Szanownym Parafianom i Gościom mimo, iż jest pogoda letnia i nadchodzą wakacje oraz czas urlopów – to w kościele obowiązuje zawsze odpowiedni i godny strój, bez odkrytych ramion.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>