<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

PLAN REKOLEKCJI  ADWENTOWYCH

III  Niedziela  Adwentu  17 grudnia  2017 roku. Ogłoszenia.

·    Dziś w III Niedzielę Adwentu, zwaną Gaudete, czyli radujcie się – rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin.

·    W Adwencie zapraszam dzieci i młodzież, a także dorosłych na Roraty : w środy o godz. 16.00  i  w soboty o godz.10.00, z lampionami lub ze świecami.

·    W czwartek przypada wspomnienie św. Piotra Kanizjusza.

·    W ubiegłą II Niedzielę Adwentu, była zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. W naszej Parafii zebraliśmy i przekazaliśmy już na wskazane konto kwotę w wysokości 227 złotych.  Bóg zapłać !

·    Zapraszam jutro 18.XII, w godz.9.00 – 15.00  do dekoracji naszego kościoła parafialnego na Uroczystość Narodzenia Pańskiego, mieszkańcom Kobieli : wieś i kolonie strona lewa wraz z rodzinami Teresy i Zenona Lipnickich oraz Feliksa, Stanisława i Lilii Kuryłowicz. Jednocześnie już z góry proszę te rodziny, które będą dekorowały naszą świątynię, aby w sobotę 03 lutego 2018 roku, po Mszy świętej o godz.10.00, rozebrały choinki, dekoracje, posprzątały kościół i zabezpieczyły na kolejny rok.  Serdeczne Bóg zapłać !

·    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich, takich jak : ,, Gość Niedzielny ” , ,, Mały Gość ”, ,, L'Oservatore Romano” , ,, Miłujcie się    i  inne.

·    W dzisiejszą niedzielę ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na kwartalny zryczałtowany podatek do Urzędu Skarbowego, od każdego zameldowanego mieszkańca naszej Parafii.  Bóg zapłać !

·    Uprzejmie proszę, aby wchodząc do kościoła lub wychodząc, zamykać nowe drzwi główne, aby nie uszkodzić zawiasów.

·    Dziś po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie organizacyjne rodziców i Ich dzieci urodzone w latach 2006- 2010.  Celem spotkania będzie utworzenie listy dzieci w wieku  8-12 lat,  do wyjazdu na 10 – dniowe kolonie letnie w okresie wakacyjnym do Fromborka.

·    Pragnę bardzo serdecznie podziękować Pani Danucie Gos, za wymianę obrusów na Uroczystość Narodzenia Pańskiego i całoroczne pranie i prasowanie obrusów i bielizny kielichowej w naszym kościele.  Bóg zapłać !

·     Można nabywać w zakrystii świece Caritas w ramach corocznej akcji  – ,, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ” .

·    W tym tygodniu we wtorek 19.XII, zaprasza po odbiór darów żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej, osoby ze skierowaniem z GOPS-u  w Kiwitach.  Jednocześnie wyrażam słowa wdzięczności i podziękowania za bezinteresowny transport swoim samochodem artykułów spożywczych z Olsztyna Panu Rafałowi i Henrykowi Parzych, a także za pomoc w rozładunku Panu : Józefowi Krawczyszyn i Tomaszowi Jaworskiemu.  Bóg zapłać !

·    Przekazuję słowa podziękowania za złożoną w ostatnim tygodniu ofiarę na  nowe drzwi w naszym kościele, następującym rodzinom : Marek Mazur  oraz Szymon Kapuściński & Karolina Wroniewicz. Serdeczne Bóg zapłać !

·    W środę 20 grudnia w godz.10.00 - 12.00,  odwiedzę chorych w Ich domach, z posługą sakramentalną.  Można jeszcze zgłaszać osoby chore i niepełnosprawne ( spoza pierwszych piątków miesiąca, bo te już odwiedziłem).

·    Można jeszcze się zgłosić najpóźniej do 22 grudnia 2017 roku do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kiwitach, po skierowanie do korzystania z pomocy żywnościowej z Caritas, wydawanej w domu parafialnym w Kiwitach.  Dochód osoby samotnie gospodarującej nie może przekraczać 1268 złotych, natomiast w rodzinie 1028 zł. Otrzymane w grudniu skierowanie będzie uprawniać do otrzymania żywności dopiero  w styczniu 2018 roku.

·    UWAGA !  w przyszłą wigilijną niedzielę 24.XII, będzie jeszcze dodatkowa spowiedź święta od godz.12.00 do 13.00.

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                              ARCHIWUM >>>