<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Misje Święte – 18-22.03.2018 r.

 

PLAN  MISJI  ŚWIĘTYCH  W  PARAFII  KIWITY                 

 

  V Niedziela  Wielkiego Postu  18 marca  2018r

 

·    DRODZY  PARAFIANIE ! , już dziś 18 marca w imię Boże, rozpoczynają  się w naszej Parafii Misje Święte. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnego i żarliwego przeżywania tego wielkiego wydarzenia religijnego. Witam bardzo serdecznie Księdza Misjonarza ze Zgromadzenia Księży Marianów Księdza Wojciecha Sokołowskiego, kustosza i proboszcza w Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym. Dziękuję za przyjęcie naszego zaproszenia  i proszę o prowadzenie Misji Świętych w naszej wspólnocie parafialnej.  Każda rodzina ma program Misji Świętych, który przekazałem w czasie wizyty duszpasterskiej i umieściłem na stronie internetowej naszej Parafii.

 

·    Dziś przeżywamy piątą Niedzielę Wielkiego Postu. Konferencja Episkopatu, postanowiła zachować zwyczaj zasłaniania Krzyży i Obrazów w kościołach.  Krzyże pozostawia się zasłonięte aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek, Obrazy natomiast do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej  w Wielka Sobotę.

 

·    W poniedziałek 19 marca obchodzimy Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

 

·     W środę 21 marca w czasie Misji Świętych będą odwiedziny chorych w ich domach. Proszę o zgłaszanie do ks.proboszcza

 

·    Są jeszcze wolne intencje Mszy świętych w czasie Misji Świętych, a także w dni powszednie w kwietniu i maju.

 

·    W przyszłą niedzielę palmową będzie poświecenie palm podczas obu Mszy świętych.  Taca będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum ” w Olsztynie.

 

·    Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich Parafian na Drogę Krzyżową w piątki Wielkiego Postu, o godz.16.00.   Po Nabożeństwie dzieci otrzymują specjalne wyklejanki kolejnych stacji  Drogi Krzyżowej, by na koniec otrzymać upominki za gorliwy i systematyczny udział w Nabożeństwie

 

·    GORZKIE  ŻALE  śpiewamy w niedziele Wielkiego Postu przed drugą  Mszą świętą tj. o godz.10.45.

  

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·    Bardzo serdecznie dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie oraz złożoną ofiarę na zakup nowego paschału, następującym rodzinom : Barbarze Parzych, Bożenie Kolesar i Elżbiecie Parzych.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w tym roku przygotowali Ciemnicę i Grób Pana Jezusa i posprzątali  nasza świątynię w Wielką Środę tj. 28 marca,  a po Świętach Wielkanocy  w sobotę 21 kwietnia o godz.13.00, rozebrali te dekorację i posprzątali kościół mieszkańcy Kiwit ( lewa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego ), nr : 1, 3 , 3A, 4, 5, 6, 8, 10, 10A, 11A, 12, 13, 14, 15, 16, 17  i  66.

 

·    Tak jak każdego roku , bardzo proszę o zorganizowanie składki na zakup żywych ciętych i doniczkowych kwiatów oraz tuj do Ciemnicy  i symbolicznego Grobu Pana Jezusa, a także na trzy Ołtarze.  Tymi ofiarami dysponują w całości osoby przygotowujące dekorację Wielkanocną.

 

·    W Lidzbarku Warmińskim rozpoczyna działalność Katolickie Liceum Ogólnokształcące.  Zapraszamy do podjęcia nauki od 01 września  2018 roku uczniów klas III gimnazjum. Bliższe informacje znajdują się na folderach wyłożonych w kruchcie naszego kościoła.

 

·    Dzisiejsza taca  jest przeznaczona w całej Archidiecezji Warmińskiej, na wykup kościołów poewangelickich.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich, takich jak : ,, Gość Niedzielny i ,, Mały Gość ” w cenie po 5 zł, ,, L'Oservatore Romano” , ,, Miłujcie się ”.

 

·    Dary żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej wydawane będą dla osób i rodzin ze skierowaniem z GOPS - u  w  Kiwitach, w Wielki Wtorek 27 marca od godz.11.00 do godz14.00.  Serdecznie zapraszam.

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

          <<< strona główna                                                              ARCHIWUM >>>