<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

         XXXIII  Niedziela Zwykła  18 listopada  2018 roku,

 Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    W dzisiejszą niedzielę 18 listopada przeżywamy II Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy o modlitwie , gestach dobroci  i miłosierdzia, wobec mniej zaradnych i biedniejszych od nas.

 

·    We wtorek 20 listopada będziemy wspominać świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

 

·    W środę 21 listopada przypada wspomnienie liturgiczne Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

 

·    W czwartek 22 listopada będzie wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.

 

·    W sobotę 24 listopada przypada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

 

·    W przyszłą niedzielę 25 listopada ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchowne ,,Hosianum ” w Olsztynie.

 

·    Po ostatniej wichurze zostało zerwanych 7 dachówek od strony północnej, z wieży naszego kościoła.  Zwracam się do Parafian, o pomoc w akcji założenia nowych dachówek. Problem jest taki, że przez bramę główną ( niestety za wąską) od strony zachodniej, nie wjedzie żaden wóz bojowy strażacki, ani energetyczny, a od wschodniej, ze względu na dwa blokujące słupy energetyczne.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, podlanie wszystkich chryzantem  i wytarcie ławek przed kościołem oraz za złożoną ofiarę ( zamiast kwiatów),  na zakup środków czystości i oliwę do świec, worków do odkurzacza i na śmieci, następującym rodzinom z Kiwit : Krystynie Krawczyszyn,  Halinie i Mariuszowi Kotowicz  oraz Annie i Tomaszowi Krawczyszyn.   Bóg zapłać  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 24.XI,   po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały następujące rodziny :  Monika Białucha, Dorota Bekeszczuk , Agata Jakubowska oraz Monika Karbownik.

 

·    Po Mszy świętej w każdą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po ,, Ziarno ” .

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie i czytanie gazet katolickich, wyłożonych w kruchcie naszego kościoła.

 

·     W dzisiejszą niedzielę 18 listopada,  zostanie poświęcony nowy zielony ornat. Jest to dar od Księdza Biskupa  Algirdasa Jurewiciusa z Kowna, który gościł w naszej Parafii w sobotę 10.XI, wraz z liczną delegacją Gości z Litwy i przewodniczył Mszy świętej za Ojczyznę, w przede dniu 100 - rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    W dzisiejszą niedzielę 18.XI.  po Mszach świętych, będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie. Jest to 10- Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będziemy wspierać duchowo i materialnie prześladowanych chrześcijan w Pakistanie.  Bóg zapłać !

 

·    W przyszłą niedzielę 25.XI, po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci klasy III, przygotowujące się do I – Komunii św, wraz z rodzicami.

·      Bardzo  proszę o pilne uregulowanie od każdej rodziny wpłaty 30 zł, w skali roku, na utrzymanie cmentarza, także od rodzin, które nie mieszkają już na terenie naszej Parafii, a mają groby na naszym cmentarzu parafialnym w Kiwitach.

 

·    Pragnę przekazać słowa gratulacji i uznania dla nowo wybranych radnych : do Rady Gminy Kiwity, Rady Powiatu Lidzbarskiego oraz  do Sejmiku Wojewódzkiego, a także na stanowisko Wójta Gminy Kiwity. Niech Pan Bóg błogosławi w służbie dla dobra i rozwoju lokalnej społeczności.  Szczęść Boże !

 

·    W sadzie parafialnym są jeszcze do zebrania jesienne, ekologiczne jabłka.  Zapraszam chętne rodziny.

 

·    Bardzo dziękuję Panu Markowi Chodorowskiemu, za zamknięcie na strychu kościoła, przed zimą, a otwieranych w okresie letnim, otworów wentylacyjnych.  Bóg zapłać!

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl      Jest nowa galeria zdjęć.

 

 

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>