<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>

PLAN  REKOLEKCJI   WIELKOPOSTNYCH

III  Niedziela  Wielkiego  Postu 19 marca 2017 roku.   Ogłoszenia  duszpasterskie.

·               Dziś przeżywamy trzecią Niedzielę Wielkiego Postu. Prosimy Jezusa jak Samarytanka w dzisiejszej Ewangelii, aby dał nam wody żywej, abyśmy nie pragnęli.

·              Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz.16.00. Zapraszam wszystkich, a  w  sposób szczególny dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej  oraz kandydatów do bierzmowania. Podpisy po Nabożeństwie.

·              Gorzkie Żale po Mszy świętej o godz.9.00 -  w  I , III  i  V Niedzielę Wielkiego Postu,  natomiast po Mszy świętej o godz.11.00 – w  II , IV i  VI  Niedzielę Wielkiego Postu.

·              Jutro w poniedziałek 20 marca przypada Uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msza święta o godz.16.00, a o godz.15.30 -  zapraszam na modlitwę różańcową w intencji ojców rodzin. To także dzień patronalny Księdza Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego dra Józefa Górzyńskiego. Pamiętajmy w swoich modlitwach o Dostojnym Solenizancie i o wszystkich,  którzy noszą to biblijne imię - Józef.

·              W sobotę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To także Dzień Świętości Życia.

·              W przyszłą niedzielę 26 marca ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego ,, Hosianum ” w Olsztynie.  Bóg zapłać.

·              Trwa procedura urzędowa wymiany drzwi głównych w naszym kościele. W miniony czwartek dyplomowany konserwator dzieł sztuki z Olsztyna, wykonywał badania stratygraficzne (dla porównania) wszystkich drzwi naszej świątyni. Natomiast w bieżącym tygodniu projektant i architekt  z Olsztyna przedstawi do akceptacji wstępny projekt w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków.

·              Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego” - ...

·              W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno”.

·              W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na Dzieło Pomocy polskim misjonarzom, w ramach akcji ,, Ad Gentes”, kwotę w wysokości 188 złotych, która  została już wpłacona na wskazane konto misyjne.  Bóg zapłać.

·              Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 25 marca, po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Irena Kapuścińska, Krystyna Kwaśniewska, Karol Jaworski i Dymitr Kowalew.

·              W przyszłą niedzielę 26 marca po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie oraz formację duchową kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami i Panią Katechetką. Obecność wszystkich obowiązkowa.

·              W minioną środę została usunięta awaria pieca ogrzewającego nasz kościół. Pragnę bardzo serdecznie podziękować naszym parafianom : Panu Zbigniewowi Domareckiemu i Panu Zbigniewowi Bartnikowskiemu, za skuteczną pomoc w udrożnieniu komina nad zakrystią, zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz kościoła. Bóg zapłać. Wcześniej serwisant wymienił zapalarkę i palnik.  Piec na pellet już działa i przy pomocy elektrycznego wentylatora, ogrzewa naszą świątynię.

·              Organizowana jest pielgrzymka autokarowa  w dniach 27 – 28 maja 2017 roku do  Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Wodzie w Archidiecezji Białostockiej. Ponadto pielgrzymi zwiedzą Sokółkę, Różany Stok i białostocką katedrę. Całkowity koszt wynosi 160 złotych, w tym jest przejazd i nocleg. Natomiast wyżywienie we własnym zakresie.  Zgłoszenia przyjmuje do 25 marca Pani Izabela Mieczkowska, wraz z zaliczką 50 zł.

·    Przypominam o zmianie czasu z zimowego na letni. W tym tygodniu z soboty na niedzielę 25/26 marca 2017 roku, śpimy o godzinę krócej. Przesuwamy wskazówki zegarów o godzinę do przodu tj. z  godziny 02.00  na  godzinę  03.00.

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>