<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

XXXIII  Niedziela  Zwykła  19 listopada  2017 roku.

·    Dziś obchodzimy I Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez Papieża Franciszka, który z tej okazji kieruje swoje specjalne Orędzie.

·    Zapraszam przez cały listopad na Zaduszki za wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu,  od poniedziałku do piątku, o godz.15.40 - połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego,  a w soboty po Mszy świętej o godz.10.00,  natomiast w niedziele listopadowe przed obiema Mszami świętymi.

·    Jutro 20 listopada będziemy wspominać świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

·    We wtorek 21 listopada przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. To także dzień modlitw za siostry klauzurowe ( kontemplacyjne ).

·    W środę 22 listopada obchodzimy wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.

·    W piątek 24 listopada przypada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.

·    W sobotę 25 XI, będzie wspomnienie świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy oraz bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, Franciszki Siedliskiej, zakon.

·    W ubiegłą niedzielę 12 listopada w całej Polsce były zbierane po Mszach świętych ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.  Był to IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem ,, Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie ”. Nasza Parafia zebrała i przekazała  na wskazane konto 228 złotych.  Serdeczne Bóg zapłać !

·    W przyszłą niedzielę 26.XI, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na kwartalne ubezpieczenie od nieszczęść i kataklizmów naszego kościoła, domu parafialnego i budynków gospodarczych.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, za posprzątanie, a szczególnie za podlanie wszystkich żywych chryzantem następującym rodzinom:Zenonie  i  Franciszkowi Przybylskim,  Barbarze  i  Konradowi  Karczewskim  oraz Izabeli i Tadeuszowi Karczewskim.  Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby teraz w sobotę 02.XII, po Mszy św. o godz.10.00, o nasz kościół zadbały rodziny : Tadeusz Bekieszczuk, Ryszard Tkaczuk  i  Dariusz Bekieszczuk.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno”.

·    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich, takich jak : ,, Gość Niedzielny ” , ,, Mały Gość ”, ,, L'Oservatore Romano” , ,, Miłujcie się    i  inne.

·    W tym tygodniu  zapraszam po odbiór zaległych darów żywności z Caritas - w środę 22.XI.2017 r, od godz.11.00-12.00, w domu parafialnym Kiwity nr 38.

·    W dzisiejszą niedzielę 19 listopada ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne ,,Hosianum ” w Olsztynie.  Bóg zapłać !

·    Wyrażam słowa podziękowania, za przeprowadzoną akcję oczyszczenia rynien : usunięcia rosnących chwastów, zarośli i liści od strony północnej naszego kościoła następującym Parafianom : Piotrowi Kroczak, Mariuszowi Prokopowicz, Dariuszowi Bekieszczuk, a także Marcinowi Jaksina za użyczenie ciągnika i Markowi Chodorowskiemu za naprawę okna w piwnicy plebanii.  Bóg zapłać !

·    Na prośbę Pana Czesława Miecznikowskiego, podaję informację o sprzedaży Jego domu w Kiwitach nr 8,  wraz z dwiema działkami o łącznej powierzchni 0,97 ha.   Cena do uzgodnienia z właścicielem ( numer telefonu 691-939-114 ).

·    W listopadzie i grudniu br. są jeszcze wolne intencje Mszy świętych, także w niedziele i w czasie Rekolekcji Adw.

·    Bardzo dziękuję za przywiezione w ostatnim czasie różne przetwory z warzyw i owoców Pani Halinie Perduta, a także za ziemniaki : Państwu Irenie i Piotrowi Czerniawskim oraz Teresie i Stanisławowi Jakubowskim.  Bóg zapłać.

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                              ARCHIWUM >>>