<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 20 maja  2018 r.    Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się Okres Wielkanocny, o którym mówi  II i III Przykazanie kościelne ,, Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty.  Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą ”.

·    W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy świętej o godz.11.00, będzie uroczyste poświęcenie nowego dębowego Krzyża Misyjnego, którego dokona misjonarz, głoszący w tym roku Misje Święte w naszej Parafii  Ksiądz Wojciech Sokołowski - Kustosz ze Stoczka Klasztornego. Serdecznie zapraszam.

·    Jutro 21 maja będziemy przeżywać  II  Dzień Świąt Pięćdziesiątnicy, czyli Święto N M P , Matki Kościoła.

·    UWAGA ! we środę 23 maja przypada raz w roku w naszej Parafii : Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszam bardzo serdecznie , tak jak w poprzednich latach wszystkich Parafian do przynajmniej godzinnego czuwania modlitewnego według podanych godzin, lub według własnych możliwości czasowych : od godz.12.30 do 13.30 mieszkańcy KIWIT ;  od godz.13.30  do  14.30  mieszkańcy ROKITNIKA ; od godz.14.30 do 15.30  mieszkańcy BARTNIK ; od godz.15.30 do 16.30 mieszkańcy KOBIELI.

·    We wtorek  po Mszy świętej o godz.17.00, zapraszam na spotkanie , dzieci komunijne rocznicowe wraz z rodzicami.

·    Czwartek 24 maja to Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.

·    W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy prace wysokościowe, polegające na odkurzaniu i usuwanie zanieczyszczeń na szczytach Ołtarzy, suficie, witrażach, obrazach, ambonie, chórze, w kruchcie wewnątrz naszego kościoła itd.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie , żywe kwiaty i za zakup środków czystości, następującym rodzinom z Kobieli : Danucie Ostrowskiej i Patrycji , Bożenie Mrozowskiej oraz Małgorzacie i Amelii  Mańkowskim.   Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 26 maja  po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Agata Lipińska, Weronika Wiloch i Bogumiła Waga.

·    Zachęcam i proszę o nabywanie oraz  czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano”,  ,,Miłujcie się ”,  ,, Różaniec ” i inne.

·    W sobotę 26 maja we wspomnienie świętego Filipa Nereusza, prezbitera, będziemy przeżywać Dzień Matki.  Pamiętajmy w modlitwach, zarówno o tych żyjących, jak też o tych naszych Mamach, które odeszły już do wieczności.

·    W przyszłą niedzielę 27 maja ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na ubezpieczenie kwartalne naszego kościoła, plebanii i 3 budynków gospodarczych.

·    Zapowiedź przedślubna druga : Natalia Warych, panna, córka Reginy i Marka, zamieszkała w Parafii Myszyniec   i  Emil Szumski, kawaler, syn Elżbiety i Zbigniewa, zamieszkały w Rokitniku, Parafia tutejsza.

·      W ubiegłym tygodniu w piątek 18.V,  odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku naszego parafianina ś+p Józefa Wawrykiewicza, w wieku 73 lat. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Kiwitach ,  natomiast jutro tj. w poniedziałek 21 maja, po Mszy świętej o godz.14.00, będzie pogrzeb ś+p Tomasza Jaworskiego, zmarł w wieku 55 lat.  Zostanie również pochowany na cmentarzu w Kiwitach. Obu rodzinom raz jeszcze przekazuję kondolencje i wyrazy współczucia, łącząc się w modlitwie ,, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci...”

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>